Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej „Homo Go!”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej „Homo Go!”

Fot. Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2018 Lubelski Teatr Tańca zaprasza na spektakl body, zrealizowany przez Annę Żak z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

O spektaklu:

Spektakl powstał jako kolejny etap stadium (2008) inspirowanego twórczością Magdaleny Abakanowicz. W drugiej odsłonie spektaklu obserwujemy zmagania z próbą uczłowieczenia kształtu, próbą wyjścia Człowieka z tłumnej formy, dążenia do indywidualizacji, do uzyskania tożsamości. To bolesny proces, pozostawiający jednocześnie niewiadomą, czy zakończy się powodzeniem. Często wracamy do bezpiecznych, utartych schematów. Tłum, do którego powracamy, wśród którego kontynuujemy nieustanny bieg przez codzienność, daje w pewnym sensie to poczucie bezpieczeństwa, jednak wciąż pozostajemy w nim osamotnieni…

koncepcja i choreografia: Anna Żak;

taniec: Magdalena Ciupa, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Joanna Dudek, Dominika Jarosz, Beata Mysiak/Joanna Szot;

muzyka: To Rococco Rot, Ryoji Ikeda, Czajkowska/Latecki/Cierliński, ø (Mika Vainio);

reżyseria wideo: Anna Żak;

realizacja wideo: Yaroslav Ilchyshyn, Zebra Production;

projekt świateł i kostiumu: Anna Żak;

montaż świateł: Grzegorz Polak;

produkcja: Grupa Tańca Współczesnego PL;

wsparcie produkcyjne: Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca;

premiera: 24 czerwca 2017, Centrum Kultury Lublinie

bilety: 15/25

***

Misją Międzynarodowego Dnia Tańca jest celebrowanie tej formy sztuki, ukazanie jej uniwersalizmu i zdolności do przekraczania barier politycznych, kulturowych i etnicznych Od początku ustanowienia tego dnia przez Komitet Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) w 1982 roku obchody Międzynarodowego Dnia Tańca wiążą się ze specjalnym przesłaniem wygłaszanym co roku przez innego przedstawiciela światowego tańca.

Lubelski Teatr Tańca jak co rokuz okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprasza na kilkudniowe świętowanie, prezentując taniec poczynając od młodych zespołów amatorskich z Lublina i regionu po spektakle wpisujące się w nurt „large scale” – prezentowania tańca światowego formatu na największej lubelskiej scenie – w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. W roku 2018 gościem specjalnym obchodów związanych z Międzynarodowym Dniem Tańca będzie pokaz dzieła Guilherme Botelho Sideways Rain przygotowanego dla szwajcarskiego zespołu Alias Cie i zrealizowanego ponownie z udziałem polskich tancerzy.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Sala Widowiskowa Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close