Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Kino Mistrzów Tańca – rejestracja spektaklu Cie Alias & Guilherme Botelho (Szwajcaria) „Antes”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Kino Mistrzów Tańca – rejestracja spektaklu Cie Alias & Guilherme Botelho (Szwajcaria) „Antes”

Fot. Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2018 Lubelski Teatr Tańca zaprasza na projekcję rejestracji spektallu Antes Cie Alias. Spektakle Antes, lyouhesheitweyouthey i prezentowany w Lublinie w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca Sideways Rain tworzą swoistą trylogię Distância w choreografii Guilherme Botelho. Trylogia jest refleksją nad historią ludzkości i człowieczeństwa, jak również nad indywidualnym i wspólnotowym przeznaczeniem. Choreografie łączą abstrakcyjną dynamikę z powtórzeniem jako zasadą kompozycyjną. W pracach powracają pojęcia przeznaczenia i losu, ale także chaosu, rozpadu i przypadkowości.

Choreografia science-fiction o naturze człowieka sprzed jego socjalizacji.

Guilherme Botelho

Wstęp wolny.

***

Misją Międzynarodowego Dnia Tańca jest celebrowanie tej formy sztuki, ukazanie jej uniwersalizmu i zdolności do przekraczania barier politycznych, kulturowych i etnicznych Od początku ustanowienia tego dnia przez Komitet Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) w 1982 roku obchody Międzynarodowego Dnia Tańca wiążą się ze specjalnym przesłaniem wygłaszanym co roku przez innego przedstawiciela światowego tańca.

Lubelski Teatr Tańca jak co rokuz okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprasza na kilkudniowe świętowanie, prezentując taniec poczynając od młodych zespołów amatorskich z Lublina i regionu po spektakle wpisujące się w nurt „large scale” – prezentowania tańca światowego formatu na największej lubelskiej scenie – w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. W roku 2018 gościem specjalnym obchodów związanych z Międzynarodowym Dniem Tańca będzie pokaz dzieła Guilherme Botelho Sideways Rain przygotowanego dla szwajcarskiego zespołu Alias Cie i zrealizowanego ponownie z udziałem polskich tancerzy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Lublin: Kino Centrum Kultury w Lublinie, ul Peowiaków 12.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close