Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: „Książki o tańcu!” – promocja książek wydanych w 2017 roku

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: „Książki o tańcu!” – promocja książek wydanych w 2017 roku

Polskie artystki awangardy tanecznej. Historie i rekonstrukcje. Projekt graficzny: Beton

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2018 Lubelski Teatr Tańca zaprasza na prezentację książek o tańcu, które zostały wydane w 2017 roku. Pierwszą z nich jest: Polskie artystki awangardy tanecznej. Historie i rekonstrukcje pod redakcją Joanny Szymajdy. Wydawcami publikacji są Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza. Drugą z nich jest: Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku pod redakcją Anny Banach, Juliusza Grzybowskiego i Soni Nieśpiałowskiej-Owczarek, wydana przez Akademię Muzyczną w Łodzi we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Trzecią z nich będzie: Nienasycenie spojrzenia. Fotografia tańca pod redakcją Anny Królicy, album wydany przez Centrum Sztuki Mościce we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2017.

Więcej o publikacjach:

Polskie artystki awangardy tanecznej. Historie i rekonstrukcje

Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku pod redakcją

Nienasycenie spojrzenia. Fotografia tańca

***

Misją Międzynarodowego Dnia Tańca jest celebrowanie tej formy sztuki, ukazanie jej uniwersalizmu i zdolności do przekraczania barier politycznych, kulturowych i etnicznych Od początku ustanowienia tego dnia przez Komitet Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) w 1982 roku obchody Międzynarodowego Dnia Tańca wiążą się ze specjalnym przesłaniem wygłaszanym co roku przez innego przedstawiciela światowego tańca.

Lubelski Teatr Tańca jak co rokuz okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprasza na kilkudniowe świętowanie, prezentując taniec poczynając od młodych zespołów amatorskich z Lublina i regionu po spektakle wpisujące się w nurt „large scale” – prezentowania tańca światowego formatu na największej lubelskiej scenie – w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. W roku 2018 gościem specjalnym obchodów związanych z Międzynarodowym Dniem Tańca będzie pokaz dzieła Guilherme Botelho Sideways Rain przygotowanego dla szwajcarskiego zespołu Alias Cie i zrealizowanego ponownie z udziałem polskich tancerzy.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:30

Lublin: Sala Czarna Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close