Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Lubelski Teatr Tańca „body”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Lubelski Teatr Tańca „body”

Fot. Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2018 Lubelski Teatr Tańca zaprasza na spektakl body, zrealizowany przez związanego z tym zespołem Wojciecha Kapronia oraz Dariusza Kocińskiego.

Opis spektaklu:

Wyobraź sobie przestrzeń, która angażuje twórcę, zobowiązuje do współuczestnictwa oraz dialogu. Wyobraź sobie ciało, które staje się punktem wyjścia oraz dopełnieniem, energią oraz synergią obowiązującą w przestrzeni, językiem świata. Ruch – dźwięk – obraz – struktura, tworzą jednorodną „przestrzeń” w przestrzeni. Zapraszamy do bezkompromisowego miejsca światła, obrazu oraz dźwięku, w którym nie można tylko być – trzeba się nim stać.

koncepcja, realizacja: Wojciech Kaproń, Dariusz Kociński

premiera: XXIMiędzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca (listopad 2017)

Dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć obchody Międzynarodowego Dnia Tańca z LTT, organizatorzy przygotowali specjalną ofertę:

Nikt nie lubi samotnie oglądać spektakli, dlatego do każdego biletu na body dodajemy drugi bilet dla osoby towarzyszącej.

bilety: 15/25 zł

***

Misją Międzynarodowego Dnia Tańca jest celebrowanie tej formy sztuki, ukazanie jej uniwersalizmu i zdolności do przekraczania barier politycznych, kulturowych i etnicznych Od początku ustanowienia tego dnia przez Komitet Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) w 1982 roku obchody Międzynarodowego Dnia Tańca wiążą się ze specjalnym przesłaniem wygłaszanym co roku przez innego przedstawiciela światowego tańca.

Lubelski Teatr Tańca jak co rokuz okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprasza na kilkudniowe świętowanie, prezentując taniec poczynając od młodych zespołów amatorskich z Lublina i regionu po spektakle wpisujące się w nurt „large scale” – prezentowania tańca światowego formatu na największej lubelskiej scenie – w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. W roku 2018 gościem specjalnym obchodów związanych z Międzynarodowym Dniem Tańca będzie pokaz dzieła Guilherme Botelho Sideways Rain przygotowanego dla szwajcarskiego zespołu Alias Cie i zrealizowanego ponownie z udziałem polskich tancerzy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Piwnice, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close