Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2019: Warsztaty masterclass z Hofesh Shechter Company

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2019: Warsztaty masterclass z Hofesh Shechter Company

fot. materiały organizatora, Mickaël Frappat

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Lublinie 27 kwietnia (w godz. 11.00-18.00) Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty masterclass, które poprowadzą Natalia Gabrielczyk i Mickaël Frappat, tancerze Hofesh Shechter Company. Warsztaty zostały przygotowane specjalnie dla profesjonalnych tancerzy oraz studentów tańca.

Warsztat masterclass rozpocznie się zwyczajową lekcją zespołu, która pozwoli na pełniejsze zrozumienie zasad ruchowych, według których pracuje choreograf Hofesh Shechter. Lekcja będzie odwoływała się do kluczowego dla Hofesha wykorzystania improwizacji. Drugi etap warsztatów to część repertuarowa, w ramach której uczestnicy będą mogli nauczyć się części materiału z ostatniego spektaklu Grand Finale. W ramach warsztatów otrzymają też indywidualny feedback, a całość zakończy się krótką rozmową na temat wykonanej pracy oraz możliwością zdobycia wiedzy o funkcjonowaniu Hofesh Shechter Company.

Szczegółowy harmonogram:

11.00-12.30 – lekcja

12.30-14.30 – repertuar

14.30-15.30 – przerwa

15.30-18.00 – repertuar

Prowadzący:

Natalia Gabrielczyk – /Polska/

Studiowała taniec na Anton Bruckner University w Linz (Austria). Współpracę z Hofesh Shechter Company rozpoczęła w 2018 roku jako tancerka-adeptka, natomiast w 2019 roku dołączyła na stałe do kompanii. Występuje w spektaklach SHOW oraz Grand Finale.

Mickaël Frappat – /Francja/

Uczył się tańca w Epsedanse Montpellier, pod dyrekcją Anne-Marie Porras. Dołączył do Hofesh Shechter Company w 2017 roku, Grand Finale jest jego debiutem w kompanii. Występował również w innych zespołach, w których współpracował z następującymi choreografami: Florence Bernad, Hélène Cathala, Laurence Wagner oraz Claude Brumachon (w Centre Chorégraphique National de Nantes).

Zgłoszenia wraz z tanecznym CV do 12 kwietnia na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl. Organizatorzy mogą zapewnić bezpłatny nocleg dla 10 uczestników w dniach 26-29 kwietnia 2019 roku (decyduje kolejność zgłoszeń).

Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Koszt udziału: 180 zł

Uczestnicy masterclassu są uprawnieni do zakupu biletów I kategorii na spektakle Hofesh Shechter Company w cenie 50 zł (rząd 16 – 18, organizatorzy pośredniczą w sprzedaży biletów). Wpłat można dokonywać po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wpisaniu na listę uczestników do dnia 17 kwietnia na numer konta: Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 tytułem „masterclass”. Adres odbiorcy: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close