Lublin/Noc Kultury: Willli Dorner – akcja „Ciała w przestrzeni miejskiej”na Forum Tańca Współczesnego

Zdjęcie: Lublin/Noc Kultury: Willli Dorner – akcja „Ciała w przestrzeni miejskiej”na Forum Tańca Współczesnego

Dom Bernardy Alba, na pierwszym planie Ewa Czekalska. Fot. Bartek Sowa.

Wersja do druku

Udostępnij

Ciała w przestrzeni miejskiej jest to „akcja” polegająca na ingerencji w nieożywioną architekturę miejską.Intencją akcji jest wskazanie na funkcjonalną strukturę miejskiej architektury i odkrycie ograniczonych możliwości ruchu i zachowań oraz zasady ich ograniczenia.

Poprzez umieszczenie ciała w wybranych miejscach performance wywołuje proces abstrakcyjnego myślenia i podrażnienie oraz prowokuje widzów/przechodniów do nowego spostrzegania dobrze znanych przestrzeni i obiektów. Przechodnie, mieszkańcy i publiczność są zmotywowani i skłaniani do refleksji nad ich otoczeniem własnym zachowaniem, ruchem i zwyczajami.
Akcja zaprasza mieszkańców do spaceru po swoim mieście jednocześnie silniej umacniając związek z ich sąsiedztwem, dzielnicą i miastem.

Akcje są chwilowe i nie pozostawiają za sobą jakichkolwiek widocznych śladów, ale odciskają je w pamięci naocznych świadków.Ciała w przestrzeni miejskiej to poruszający choreograficznie szlak, przygotowany przez grupę tancerzy. Wykonawcy prowadzą widza przez wybrane części przestrzeni publicznych i pół-publicznych. Łańcuch fizycznych interwencji konfigurowany jest bardzo szybko i istnieje tylko czasowo, pozwalając widzowi dostrzec tę samą przestrzeń lub miejsce w sposób nowy i inny – w biegu.Specjalna „jakość” każdego miejsca o różnych porach dnia, tworzy unikatowe prezentacje.

Projekt Ciała w przestrzeni miejskiej / Bodies in urban spaces
idea, koncept: Willi Dorner/ Austria
asystenci choreografa: Esther Steinkogler, Lodie Kardouss.
Cała trasa: M. Curie – Skłodowskiej- Artura Grottgera-Obrońców Pokoju-ul. Lipowa-ul. Okopowa-ul. Fryderyka Chopina
-Hipoteczna-Fryderyka Chopina-Krakowskie Przedmieście-Hugona Kołątaja-Peowiaków-Prezydenta Gabriela Narutowicza- Plac Wolności- Kozia-Królewska-Pl. Katedralny

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Początek trasy - plac przy Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close