Lublin/Otwarcie Centrum Kultury: Premiera filmu „Maat organizm”

Zdjęcie: Lublin/Otwarcie Centrum Kultury: Premiera filmu „Maat organizm”

Fot. Janusz Ratecki

Wersja do druku

Udostępnij

Co pozostaje w miejscu, w którym znika artysta? Według Stephena Hawkinga sztuka jest materią, która realnie wyzwala wielopoziomowe energie w rzeczywistości i w momencie w którym zanika materia wokół zapada się, tworząc grawitonową czarną dziurę – miejsce na zawsze puste i niemożliwe do wypełnienia.Organizm Maat to krótki dokument filmowy, który podsumowuje działania artystów związanych wokół działań Maat Projekt na przestrzeni ostatnich lat. Pojawia się konstelacja, która nie mając z zasady celu w tworzeniu stałego zespołu swoje poszukiwania głęboko zasadza na więziach Obraz / Zestaw osób / Performance / Odczyt. Pokaz/premiera filmu będzie miała swoje miejsce 20 września w MAAT STUDIO podczas uroczystego otwarcia Centrum Kultury w Lublinie.

Organizm Maat 2013 reżyseria, zdjęcia, montaż: Patrycja Płanik, konsultacje: Tomasz Bazan, produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Teatr Maat Projekt, Maat Festival (w filmie wykorzystano niepublikowane dotychczas materiały video z archiwum Teatru Maat Projekt oraz Maat Festival)

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:40

Lublin: centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, sala prób nr 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close