Lublin/PlaStforma 2013: Gallery Dance Theatre „monday morning”

Zdjęcie: Lublin/PlaStforma 2013: Gallery Dance Theatre „monday morning”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl monday morning białoruskiej grupy Gallery Dance Theatre jest improwizacyjna grą z teatrem i przedstawieniem o teatrze, o naszych różnicach, o samotności i o tym, że nasze życie to gra.

Gallery Dance Theatre (Grodno, Białoruś) została założona w 1994 roku przez profesjonalnych tancerzy Aleksandra Tebenkowa i Wiktorię Baltser, którzy w aktywny sposób starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy istnieje coś oprócz „tradycyjnej choreografii”?.Pierwsze występy miały miejsce na wernisażach, otwarciach wystaw w kameralnej- prywatnej galerii sztuki (co zdecydowanie wpłynęło na nazwę teatru). Zacząwszy od pokazywania miniatur, grupa doszła do perfekcji i od tego czasu stali się stałymi uczestnikami warsztatów.Tancerze poszukiwali swojego własnego stylu i języka, w wyniku, czego doszli do odnalezienie samych siebie w tańcu współczesnym znanym juz wówczas na całym świecie. Choć pojęcie tańca współczesnego jest dość szerokie i nieskończone, było bardziej poprawne mówienie o teatrze tańca jako pewnym składniku całości. Korzystając z osiągnięć nowoczesnej choreografii, nowoczesnego teatru dramatycznego, muzyki, literatury i sztuki, tancerze Gallery starają się stworzyć unikalne dzieła, pełne osobistych wrażeń, doznań.

Idea, rezyseria i choreografia – Aleksandr Tiebienkow

Muzyka – collage

Światło – Siergiej Sawko

Występują − Wasilij Minicz, Aleksandr Tiebienkow

Więcej o PlaStformie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Lublin: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close