Lublin/PlaStforma 2013: SKVO’s Dance Company „Happy Valentine”

Zdjęcie: Lublin/PlaStforma 2013: SKVO’s Dance Company „Happy Valentine”

Fot. Karol Jarek.

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca zaprasza w ramach PlaStformy 2013 roku na pokaz spektaklu Happy Valentine białoruskiej grupy SKVO’s Dance Company w choreografii Olgi Skworcowej. Artyści: „Ta część performansu ma na celu zbadanie pojęcia kobiecości na przykładzie beznadziejnego modelu zachowania „dziewuchy z blokowiska”. Taka osoba też potrzebuje miłości, która przeobraża, mimo wszelkiego oporu.”

SKVO’S Dance Company powołano w styczniu 2012 roku. SKVO’S składa się z ludzi, którzy różnią się wewnętrznie i zewnętrznie, o całkiem odmiennych charakterach. Projektant, lekarz, geolog, ekonomista, językoznawca itd. – każdy tańczy na swój własny sposób. W roku 2009 w studiu tanecznym Teatru Współczesnej Choreografii D.O.Z.SK.I. rozpoczął się proces rozbudowy kadry w formie warsztatów, których nieuniknionym rezultatem stał się performance taneczny Happy Valentine. Jego premiera miała miejsce 3 kwietnia 2012 roku. W czasie swojego krótkiego istnienia młoda grupa zdążyła wziąć udział w szeregu wydarzeń i projektów, m.in. w projekcie badawczym Promień Zera, poświęconym mińskiej sztuce współczesnej (Mińsk), Festiwalu Eksperymentalnych Projektów Artystycznych FunHouse (Mińsk), Nocy Muzeów, IFMC (Białoruś), Biennale i Triennale sztuki współczesnej, a także nawiązala współpracę z grupą instrumentalną Port Mone.

Olga Skworcowa – aktorka, choreografka, tancerka, performerka, instruktorka, absolwentka Wydziału Teatralnego Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracowała jako aktorka i choreografka w wielu teatrach w Mińsku i w Białorusi. Obecnie aktorka w zespole Państwowego Teatru Białoruskiej Dramy. Współzałożycielka Teatru Współczesnej Choreografii D.O.Z.SK.I., który wielokrotnie uczestniczył w festiwalach międzynarodowych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Choreografii Współczesnej (Białoruś), Zawirowania (Warszawa), CECH (Moskwa), Złota Maska (Moskwa), Targi Tańca Współczesnego w Düsseldorfie (Niemcy). Jako aktorka uczestniczyła w międzynarodowym mińsko-berlińskim projekcie tanecznym pod kierunkiem choreografki Olgi Kostel. Założycielka i choreografka SKVO’S Dance Company.

Więcej o PlaStformie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Lublin: Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close