Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Aurora Lubos „Akty”

Zdjęcie: Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Aurora Lubos „Akty”

Fot. Honorata Martin

Wersja do druku

Udostępnij

Praca powstała w oparciu o prawdziwe historie osób dotkniętych przemocą w rodzinie i jest odpowiedzią artystki na przeczytane listy oraz rozmowy z ludźmi, którzy zaznali przemocy. Inspirację stanowiły także warsztaty artystyczne przeprowadzone w ośrodkach pomagających osobom doświadczającym przemocy, czyli najczęściej kobietom i dzieciom.

Aurora Lubos o spektaklu:

Chcę moimi działaniami pozwolić mówić tym, którzy nie są w stanie krzyczeć w swojej obronie. A chcieliby powiedzieć o swoim zapętleniu, o niemocy, pragnieniu ciszy. Składają się na to kolejne akty – fragmenty tekstów, wyjścia, zanikanie, obrazy.

premiera: 22 czerwca 2013, Akademia Sztuk Pięknych, Gdańsk, Dom Angielski

choreografia, wideo, wykonanie: Aurora Lubos

muzyka: Motion Trio

Aurora Lubos – od 1997 roku związana z gdańską sceną tańca, współpracowała między innymi z Gdańskim Teatrem Tańca, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Bałtyckim Uniwersytetem Tańca, Teatrem Dada von Bzdülöw, Klubem Winda, KlubemŻAK w Gdańsku, Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia w Rusocinie. Od 2000 roku aktorka angielskiego teatru Vincent Dance Theatre. Autorka kilku autorskich realizacji: spektakli solowych (Zanzibar, Niedokończone, Nóż, koń i schody, AKTY, Nie wolno); instalacji (Still Alive, Cykl pokarmowy, Bez domu); performansów (AKT1, 4 Kąty, Akt na dwie – Ostatki); krótkich animacji (cykl Winter 2010). Współpracowała m.in. z Avim Kaiserem, Charlotte Vincent, Liz Aggiss, Wendy Houston, Jackiem Staniszewskim, Jerzym Mazzollem, Honoratą Martin, Bronkiem Dużym, Leszkiem Bzdylem, Tatianą Baganową. Obecnie mieszka i pracuje na wsi pod Skarszewami i w Brighton w Wielkiej Brytanii.

 

Program

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close