Lublin/Polska Sieć Tańca 2018/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Teatr ROZBARK „Fast Food Foot” – chor. Anna Piotrowska

Zdjęcie: Lublin/Polska Sieć Tańca 2018/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Teatr ROZBARK „Fast Food Foot” – chor. Anna Piotrowska

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju. W ramach programu prezentacji, realizowanych w ramach Sieci w 2018 roku Teatr Rozbark pokaże spektakl Fast Food Foot w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej.

Anna Duda („Obserwatorium krytyczne”) o spektaklu:

„Popkulturowe nawiązanie do fast food to nie refleksja nad tym, jak się odżywiamy. To metafora prędkości, z jaką pochłaniamy obrazy i przyjemności, z jaką wchodzimy w to, co podsuwają nam masowe media. Wyjściową tworzonego spektaklu jest swobodna struktura TV show z wszystkimi tego konsekwencjami. Postaci, w jakie wcielają się tancerze poruszać się będą w tym świecie w rytmie znanych hitów disco. Pozorna obecność kamery i częsta zmiana treści nada poszczególnym scenom surrealistycznego charakteru.

Ruch sprowadzony jest do rodzaju „choreografii w drodze” z towarzyszącym nieustannie rytmem disco. Konwencja ta to nie tylko zbiór cytatów z kultury masowej. „Disco koncept” zawiera w sobie dążenie do budowania szczególnej atmosfery „bycia w stanie disco” i próbę zidentyfikowania „disco body”, jego nonszalancji i ekscytacji. Wykorzystane dyskotekowe hity niosą nieco dalej w świat wyobraźni, pozostawiając często jedynie muzyczny ślad. Nie będzie więc jednej opowieści, lecz w zamian dużo ekstrawagancji, ekscentryzmu i ekscytacji. To energia zawarta w disco będzie dyktować założenia choreografii. Nawet przy minimalnym ruchu, ważne jest ostatecznie to, by pozostać w transowym stanie disco…”

koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Piotrowska

W rolach głównych:
Ekstrawaganza Magic Molly Jones briefly Magic Molly: Angelika Tomasiak
José Boss CelebRemos: Artur Bieńkowski
dr Gonzo Desmond For Friends: Kamil Bończyk
Santa Atributa Bee Brown:  Szymon Dobosik
Alojzy Alojzy: Jacek Niepsujewicz
Diamond Fog: Alexey Torgunakov
Mr Patrick Boogie Man:  Piotr Mateusz Wach

kreacja i wykonanie: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov, Piotr Mateusz Wach
światła: Paweł Murlik Anna Piotrowska
kostiumy & scenografia: Anna Piotrowska
muzyka: kolaż,
realizacja: Marcin Aleksiej, Michał Wawrzyniak, Magdalena Hajda
grafika: Aleksander Joachimiak,
premiera: 11 lutego 2017, Teatr ROZBARK
produkcja: Teatr ROZBARK,
współprodukcja: Fundacja Rozwoju Tańca,
obserwatorium krytyczne: Anna Duda, Aleksandra Kranz
czas: 60 minut
spektakl: 12+

bilety: 15/25

***

Misją Międzynarodowego Dnia Tańca jest celebrowanie tej formy sztuki, ukazanie jej uniwersalizmu i zdolności do przekraczania barier politycznych, kulturowych i etnicznych Od początku ustanowienia tego dnia przez Komitet Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) w 1982 roku obchody Międzynarodowego Dnia Tańca wiążą się ze specjalnym przesłaniem wygłaszanym co roku przez innego przedstawiciela światowego tańca.

Lubelski Teatr Tańca jak co rokuz okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprasza na kilkudniowe świętowanie, prezentując taniec poczynając od młodych zespołów amatorskich z Lublina i regionu po spektakle wpisujące się w nurt „large scale” – prezentowania tańca światowego formatu na największej lubelskiej scenie – w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. W roku 2018 gościem specjalnym obchodów związanych z Międzynarodowym Dniem Tańca będzie pokaz dzieła Guilherme Botelho Sideways Rain przygotowanego dla szwajcarskiego zespołu Alias Cie i zrealizowanego ponownie z udziałem polskich tancerzy.

Polska Sieć Tańca i Partnerzy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close