Lublin: Premiera online filmu „Orlando.doc” – reż. Tomasz Bazan, Patrycja Płanik

Zdjęcie: Lublin: Premiera online filmu „Orlando.doc” – reż. Tomasz Bazan, Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Maat Projekt zapraszana premierę filmu ORLANDO.DOC. Cały film będzie można zobaczyć w piątek 27 września o godzinie 23:30 na stronie www.teatrmaat.pl w zakładce PROJEKTY/ORLANDO.DOC oraz na kanale MAAT PROJEKT portalu youtube

Film dokumentalny ukazujący proces pracy nad spektaklem ORLANDO. W dokumencie ukazane są rozważania artystów w plenerach Norwegii i kolejnych popołudni w Bergen – odsłaniają żywy proces powstającej koncepcji spektaklu oraz spotkania z tworczością Virginii Woolf – próby zmierzenia się z jej osobowością i literaturą. Pięć deszczowych dni pośród fiordów Norwegii i symboliczna wyprawa do środka istoty Orlanda mierzona w zapisach rozmów, wspólnych podróży i obecności czterech osób realnych oraz bytów Woolf i Orlanda.

ORLANDO.DOC 2012 / Reżyseria: Tomasz Bazan i Patrycja Płanik; zdjęcia: Monika Kotecka;  montaż: Patrycja Płanik; obsada: Jacek Poniedziałek, Tomasz Bazan, Monika Kotecka, Szczepan Orłowski. produkcja: ProScen Norway, EEA Grants, Centrum Kultury w Lublinie, Grzegorz Reske, Teatr Maat Projekt, Maat Festival

ORLANDO: Niezwykła biografia fikcyjnej postaci, która na początku powieści jest szesnastoletnim arystokratycznym młodzieńcem z czasów elżbietańskich, a na końcu – w roku 1928 – trzydziestosześcioletnią poetką. Jego przemiana z mężczyzny w kobietę dokonuje się z dnia na dzień i nie ma wpływu na poczucie tożsamości: zachowuje pamięć o swojej przeszłości i nadal pozostaje tą samą osobą. Przez ponad 300 lat pisze wciąż ten sam poemat, za który w końcu dostaje nagrodę literacką. Orlando traktuje o dwoistości ludzkiej natury, o androgynizmie i biseksualności oraz kulturowych uwarunkowaniach i społecznych rolach przypisywanych i narzucanych obu płciom. Ma bez wątpienia wydźwięk feministyczny, ale jest nie tylko powieścią „genderową” – staje się traktatem o próbie uzyskania wolności.

trailer filmu

www.teatrmaat.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 23:30

Strona: http://www.teatrmaat.pl oraz kanał Maat Projekt/YouTube

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close