Lublin/PROJECT 2/3: Tania Soubry – pokaz „Brave K(new) Rave – work in progress”

Zdjęcie: Lublin/PROJECT 2/3: Tania Soubry – pokaz „Brave K(new) Rave  – work in progress”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na pokaz Brave K(new) Ravework in progress Tanii Soubry – pochodzącej z Luksemburga performerki, tancerki, choreografki i artystki multidyscyplinarnej. Pokaz odbywa się w związku z rezydencją artystyczną, którą artystka odbywa w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L.

Tania w swojej praktyce artystycznej odwołuje się do teatru świadomości i mitu, kładzie nacisk na doświadczenie poprzez ciało, w którym oprócz ruchu, wykorzystuje tekst, używa głosu, także śpiewu. W sztuce, którą tworzy, zajmuje się współczesnym stanem świata – zadaje pytania dotyczące wyzwań, z jakimi musi mierzyć się ludzkość.

Dotychczasowe prace Tanii Soubry to: Soul-scapes (2018, we współpracy z Catherien Elsen), beat’n’shine (2013-2014 we współpracy z Nuno Brito; projekt, zorganizowany m.in. dzięki Trois C-L), soulsongdances (2013), Two people coming together (2009), I’ll crane for you (2008), adaptacja solowej pracy Debory Hay; Back to the roots with Jimy (2008) ; it (insted of twenty-one-words) 2006, Wholly (2003).

Artystka brała także udział w programie badawczym poświęconym choreografii i kompozycji Prototype II, Vocal presence in choreographic scores (Royaumont, France, 2014-2015) oraz programie wspierającym artystów w Conway Hall w Halborn (2014-2016). W 2002 roku uczestniczyła w programie danceWEB.

Współpracowała z takimi choreografami, jak: Tino Seghal, Filip Markiewitz oraz Simonetta Alessandri, a także w ramach różnych kolektywów artystycznych – m.in. Exit Map. Tańczyła w wielu różnych zespołach; występowała w Circadanse w ramach Luxembourg Pavillon w Szanghaju (2010) oraz Paradiso Lussemburgo Pavillon Filipa Markiewicza w ramach Biennale w Wenecji (2015).

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3.

www.ck.lublin.pl

***

PROJECT 2/3

Cele:

– wymiana doświadczeń i wiedzy o tańcu współczesnym w Polsce i Luksemburgu;

– wymiana artystyczna z lokalnymi twórcami i dialog z lokalną publicznością;

– umożliwienie autorefleksji i przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej oraz metodzie twórczej w warunkach międzykulturowej wymiany artystycznej.

Luxembuorg_centre_logo (oryginał)   IMIT (miniaturka)

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close