Przestrzenie Sztuki
Pokaz spektaklu

Lublin/Przestrzenie Sztuki: Aleksandra Łaba, Beata Mysiak „IN/SIDE”

Zdjęcie: Lublin/Przestrzenie Sztuki: Aleksandra Łaba, Beata Mysiak „IN/SIDE”

"IN/SIDE", plakat M. Łozińska

IN/SIDE to spektakl ruchowy. Twórców do działania zainspirowało pogranicze cielesności i duchowości, a także ulotność i fizyczność w kontekście istnienia, bycia człowiekiem. Proces twórczy bazował na improwizacji, kontakt improwizacji, technice tańca współczesnego oraz ruchu autentycznym.

Wersja do druku

Udostępnij

Na scenie widzimy plastyczną formę spektaklu, w której dobrze znane kształty ludzkich ciał zmieniają się i tworzą hybrydy, nabierając zupełnie nowych znaczeń i kontekstów. Ruch, muzyka, kostium oraz światła uzupełniają kontekst spektaklu, tworząc spójną całość.

Kim jest człowiek?
Czym jest Ja?
Odbieraniem, przetwarzaniem i wysyłaniem informacji?
A może to laboratorium uczuć, emocji, zmysłów i supozycji?

IN/SIDE to proces konstytuowania się człowieka. Tego co ludzkie, fizyczne i metafizyczne. To mierzenie się z samym sobą, z tym kim jestem i kim mogę się stać.
IN/SIDE to moment wejścia w głąb siebie i chęć znalezienia balansu.
Zestawienie dwóch odmiennych energii, które doskonale się uzupełniają i tworzą jedną całość.
IN/SIDE to bycie W/SOBIE i POZA/SOBĄ jednocześnie.

Spektakl „IN/SIDE” to opowieść intymna i uniwersalna jednocześnie. W wielości znaczeń można znaleźć zaproszenie do eksploracji tematu tak/nie, ciało/poza ciałem, ja/mnie oraz ja/ty. Duet Aleksandra Łaba i Beata Mysiak wciągają widza w grę połączeń, funkcjonowania w jedności, rozpadów, próbach bycia osobno, aż do momentu, w którym można znaleźć drogę do siebie. Siebie w sobie lub siebie nawzajem, w zależności od preferencji interpretacyjnych. Choreografia i kompozycja poruszają, a przejmująca muzyka i piękno świateł dopełnia zaangażowany ruch. Jedyne, czego brakuje to scena dla „IN/SIDE”, na której można by zobaczyć spektakl więcej niż raz, by odkryć całe jego bogactwo.
Elżbieta Chowaniec

koncept i wykonanie: Aleksandra Łaba, Beata Mysiak
muzyka: Maciej Michaluk
reżyseria oświetlenia: Grzegorz Polak
kostiumy: Karina Mińkowska-Pado
plakat: Maria Łozińska
zdjęcia: Mariusz Marciniak
czas trwania: 40 min

Spektakl IN/SIDE powstał dzięki Stypendium Artystycznego Prezydent Miasta Łodzi przyznanego Aleksandrze Łabie. W produkcję spektaklu zaangażowane były także Centrum Kultury w Lublinie oraz Materia, operatorzy programu Przestrzenie Sztuki w Lublinie i Łodzi.

Spektakl prezentowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak
"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak
"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak
"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak
"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak
"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak
"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak
"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak
"IN/SIDE", fot. Mariusz Marciniak

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close