Lublin / Przestrzenie Sztuki: „Oda do wolności” – chor. i przyg. tan. Agnieszka Kępka, Anna Kiełczykowska

Zdjęcie: Lublin / Przestrzenie Sztuki: „Oda do wolności” – chor. i przyg. tan. Agnieszka Kępka, Anna Kiełczykowska

„Oda do wolności” – chor. i przyg. tan. Agnieszka Kępka, Anna Kiełczykowska. Fot. Paulina Krupka

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na premierę spektaklu pt. Oda do wolności w wykonaniu Zespołu Tanecznego „Arabeska” i Teatru Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Oda do wolności jest głosem młodzieży w ważnych sprawach dotyczących poszanowania praw każdego człowieka, w tym podstawowego – prawa do wolności. Wyraża tęsknotę za wolnością, której ludzkość pragnie od zarania wieków, o którą musi ciągle walczyć. Jest próbą szukania odpowiedzi na pytania o to, czym jest wolność. Czy jest ona nam dana na zawsze? Czy w dzisiejszym świecie przestrzegane są prawa człowieka? Co prowadzi do dramatów ludzkich, wojen, konfliktów? Co możemy zrobić, aby czuć się wolnymi?

W spektaklu biorą udział tancerze zespołu „Arabeska” we współpracy z Teatrem Panopticum, którzy w twórczym działaniu szukają odpowiedzi na postawione pytania. Akcja sceniczna wzbogacona zostanie o efekty wizualne i nagrania tancerzy wykonane w lubelskich plenerach.

Realizatorzy:

Scenariusz i przygotowanie aktorskie: Mieczysław Wojtas
Choreografia i przygotowanie taneczne: Agnieszka Kępka, Anna Kiełczykowska
Nagrania video i montaż obrazu: Aleksandra Golan, Sebastian Jóźwik i Adrian Tarnowski
Muzyka: Piotr Tesarowicz Modlitwa, Max Richter – Voices Pt. 1 & 2, Chris Benstead Wrath of Man, WOODKID On Then And Now (Travis Lake Sin, Ólafur Arnalds Dyad 1909)
Wykonawcy: Zespół Taneczny „Arabeska” i Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

Premiera: 29 listopada 2022 roku, godz. 18.00, Centrum Kultury w Lublinie

Czas:  40 minut

Wstęp wolny

Więcej informacji: link

***

Projekt Oda do wolności jest prezentowany jako realizacja jednego z mini grantów na „Projekt artystyczny z dziedziny tańca dla twórców z Lublina i regionu lubelskiego” przyznany w ramach rozstrzygnięcia otwartego konkursu Przestrzenie Sztuki.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close