Lublin/Spotkanie Aerowaves 2013: Jasłowska/Dymiter/Franczak – „Josephine Baker/Rytmy oporu”

Zdjęcie: Lublin/Spotkanie Aerowaves 2013: Jasłowska/Dymiter/Franczak – „Josephine Baker/Rytmy oporu”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Jest to projekt z pogranicza tańca, muzyki (koncertu), oraz sztuk wizualnych. Trójka artystów – tancerka Justyna Jasłowska, artysta multimedialny Ludomir Franczak oraz muzyk Marcin Dymiter wspólnie przenoszą fenomen Josephine Baker na scenę, jednocześnie łącząc jej doświadczenie z przekonaniem, że u podłoża każdego oporu znajduje się rytm. To rytm pozwala powstać, oraz głosić manifesty. Rytm jest podstawą sprzeciwu, walki z konwencją, a jej najlepszym przykładem jest praca Josephine Baker. Całość ma formę spektaklu, w którym obraz, oraz dźwięk tworzone są na żywo, włączając w swój świat żywy plan taneczny. Trójka uczestniczących w wydarzeniu artystów to osoby uznane w swoich środowiskach działające często na pograniczu dyscyplin.

Cza trwania: 45 min.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close