Lublin: Spotkanie Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca

Zdjęcie: Lublin: Spotkanie Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca

LTT

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca  zaprasza na spotkanie Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca. które odbędzie się w poniedziałek 20 lutego 2012 roku o godz. 12 (przewidywane zakończenie ok. godz. 17.00). Hasło patronujące spotkaniu to Dlaczego taniec?

 

 

Od organizatorów:

„O samym OFŚST oraz jego dotychczasowych spotkaniach mogą państwo znaleźć informacje poniżej. Szczególnie mocno chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału w najbliższym spotkaniu z uwagi na charakter jego pierwszej części poświęconej omówieniu sytuacji w Lublinie i regionie (do pobrania ze strony Kongresu oraz LTT Raport o stanie tańca w Lublinie i na Lubelszczyźnie, przygotowany przez Ryszarda Kalinowskiego na ubiegłoroczny I Kongres Tańca – być może nie wszyscy z Państwa mieli okazję się z nim wcześniej zapoznać: http://www.ltt.art.pl/uploads/11_raport-lublin-pdf.pdf oraz http://www.kongrestanca.pl/uploads/files/11_raport-lublin-pdf.pdf). Szczególnie ważne wydaje się aktualizacja informacji o trendach tanecznych, ośrodkach, tancerzach i choreografach, ale też o bolączkach i sukcesach dotyczących ludzi tańca, i wreszcie o perspektywach i możliwościach rozwoju czy współpracy.

Jako Lubelski Teatr Tańca deklarujemy gotowość koordynacji i wsparcia osób/instytucji/ośrodków zajmujących się tańcem w naszym mieście i regionie, ale w tym celu niezbędne jest Państwa aktywne uczestnictwo w najbliższym spotkaniu, jak i w, mam nadzieję, następnych poświęconych wspólnemu działaniu na rzecz tańca. Myślimy poważnie o stworzeniu wspólnej platformy wymiany informacji o naszych działaniach, potrzebach, planach itp, itd…

Byłoby też z pewnością wskazane zwiększenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego poszczególnych zespołów i zwiększenie oferty warsztatowej – chcielibyśmy się do tego przyczynić. Liczę, że wspólnie możemy wypracować satysfakcjonujący nas wszystkich model współdziałania. Tym bardziej, że pojawia się coraz więcej możliwości związanych ze wspieraniem aktywności tanecznej w naszym kraju (np. programy Instytutu Muzyki i Tańca). Być może należałoby postarać się o mocniejsze wsparcie naszych działań w urzędach poszczególnych miast i urzędzie marszałkowskim? (na spotkaniu 20 lutego będą przedstawiciele lubelskich urzędów – wykorzystajmy to do zakomunikowania swojej determinacji.

Chcielibyśmy też prosić Państwa o przygotowanie krótkich wystąpień/refleksji nt. Państwa działalności, planów, wizji rozwoju, potrzeb itp.

Spotkanie OFŚST będzie też okazją, by w drugiej jego części rozmawiać nt. tworzenia „sieci” wymiany spektakli, warsztatów, informacji itp. Postaramy się stworzyć ogólnopolską grupę roboczą zajmując się opracowaniem tego tematu i przygotowaniem rozwiązań organizacyjno-prawnych do wprowadzenia w życie wypracowanych pomysłów. Wydaje się też uzasadnione mówić o tym zagadnieniu także w wymiarze lokalnym, gdyż Lublin i region lubelski mają szanse być dobrym przykładem współpracy między ośrodkami promującymi taniec zarówno dzięki rzeszy animatorów, ale i dzięki poprawiającej się infrastrukturze. Trzeba to wykorzystać jeszcze bardziej!

Spotkanie 20 lutego odbędzie się pod hasłem Dlaczego taniec? – będzie to początek cyklu debat którym chciałbym w tym roku Państwa zainteresować i mam nadzieje, że stawiając to pytanie wspólnie postaramy się udowodnić, że odpowiedź na nie jest i oczywista (choć wieloaspektowa) i przede wszystkim pozytywna.

Serdecznie pozdrawiamy i prosimy o przeslanie komentarzy/uwag/pytań na adres taniec@ck.lublin.pl (oraz o przekazanie informacji innym potencjalnie zainteresowanym osobom)”.

Lubelski Teatr Tańca

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Piwnica Warsztatów Kultury, ul. Popiełuszki 5, Lublin

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close