Lublin/Teatr Muzyczny: balet „Pan Twardowski”

Zdjęcie: Lublin/Teatr Muzyczny: balet „Pan Twardowski”

Fot. Marek Grotowski

Wersja do druku

Udostępnij

Treść baletu oparta jest na znanej legendzie o czarnoksiężniku Twardowskim, postaci na wpół historycznej, a na wpół fantastycznej, o której mówią podania ludowe. Barwny, renesansowy Kraków, fantastyczny świat diabelskich sztuczek, ludowe obyczaje i tańce są pretekstem do stworzenia barwnego widowiska baletowego.

„Pan Twardowski” choć tematyką sięga do czasów bardzo nam odległych bazując na starej polskiej legendzie, to w w formie swej jest spektaklem bardzo nowoczesnym. Zachwyci młodych widzów na wskroś nowoczesną, multimedialną scenografią, na tle której dynamiczna choreografia językiem współczesnym przedstawi dzieje mistrza Twardowskiego. W założeniu twórców widowisko to będzie spektaklem familijnym.

Dla dorosłych silnie zarysowany został wątek Faustowski, a dzieci ujrzą w spektaklu barwne widowisko z pięknymi kostiumami. Spektakl ten dla zespołu baletowego Teatru Muzycznego w Lublinie jest dużym wyzwaniem i kolejnym etapem w jego rozwoju.

Premiera: 11-12-2011 12:00

Reżyseria: Violetta Suska

Choreografia i inscenizacja: Violetta Suska

Scenografia: Mariusz Napierała

Kostiumy: Anna Bobrowska – Ekiert

Muzyka: Ludomir Różycki

Pokazy w dniach 29-30 kwietnia 2014 roku odbywają się z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-029 Lublin

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close