Lublin: Teatr My – Persony „Cudowne źrebię” – chor. Joanna Belzyt

Zdjęcie: Lublin: Teatr My – Persony „Cudowne źrebię” – chor. Joanna Belzyt

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Cudowne źrebię oparty jest na baśni ludowej z Lubelszczyzny o tym samym tytule (przypowieści spisanej przez Oskara Kolberga [Lubelskie, tom II]). Poprzez ruch, ciało i dźwięk poszukujemy uniwersalnych znaczeń postaci oraz przeżywanych przez nich w baśni historii – odwiecznego poszukiwania siebie nawzajem kobiety i mężczyzny, spełnienia w twórczości, ceny jaką płacimy za szczęście. Językiem współczesnego teatru, tańca i muzyki przestawiamy świat, który w XIX wieku tworzył polską kulturę. Dzięki metaforom spektakl pozwala odbiorcy zgłębić to, co wydaje się być obecnie zapomniane. Przedstawiony fragment rzeczywistości ukazuje tragizm samotności, niemożność porozumienia się kobiety i mężczyzny.

Jeden król miał piękną córkę i wielu przyjeżdżało starać się o nią. Ale ten tylko miał ją dostać, kto jej imię zgadnie – ale nikt prócz ojca i córki – nie wiedział, jak się ona nazywa – kto zaś nie zgadnie, ten zginie. I zjeżdżało się wielu, a że zgadnąć nie mogli, więc ich ojciec ścinać kazał…

Reżyseria: Joanna Belzyt (na podstawie przypowieści ludowej Cudowne źrebię)
Choreografia i kostiumy: Joanna Belzyt, Aleksandra Bidzińska, Adrian Żołędziowski
Muzyka: Maciek Krawczyk
Występują: Joanna Belzyt, Aleksandra Bidzińska, Adrian Żołędziowski

Spektakl jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN Stypendium (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Lublin: Inkubator - Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS
, ul. Radziszewskiego 16 (budynek Chatki Żaka).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close