Lublin: Teatr My – Persony „Przestrzenie kobiety” – chor. Joanna Belzyt

Zdjęcie: Lublin: Teatr My – Persony „Przestrzenie kobiety” – chor. Joanna Belzyt

Fot. Mira al Pajarito

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Przestrzenie kobiety stanowi subtelne spojrzenie na świat zaprezentowane w postaci zmąconych abstrakcyjnych przestrzeni, marzeń na jawie, które co dzień towarzyszą każdej przemianie. Bohaterki wychodzą z mroku, gdzie wyłania się sen o babci, co niosła niebo do domu. Tracą wolność, buntują się. W bezsilnej codzienności próbują modlitwy. Dochodzą do człowieka, który spotyka drugiego człowieka z garścią miłości. Boją się siebie, nie rozumieją i ranią. Toczą wojnę. Czy uda im się porozumieć?

Tłem do tych sennych opowieści są zdjęcia Łukasza Łepika – gra surowym światłocieniem, czernią, bielą, odcieniami szarości, które przebija pełna ciepła nocna lampka, taniec i ciało.

Występują:

Wokal – Joanna Belzyt

Gitara – Maciek Krawczyk

Kachon i inne – Agata Witkowska

Aranżacje muzyczne – zespół

Do tekstów: Grażyny Rakfalskiej, Egito Concalvesa, Willima Blake’a, Emilly Dickinson, Adama Zagajewskiego

Ruch sceniczny – Joanna Belzyt

Fotografie – Łukasz Łepik

Koncert jest częścią wernisażu wystawy zdjęć Fotoprzestrzenie autorstwa Łukasz Łepika.

Fotoprzestrzenie – wystawa ma na celu ukazanie fenomenu światła – jego materialnej i duchowej istoty. Zaprezentowane fotografie przedstawiają abstrakcyjne przestrzenie, wykreowane poprzez różnorodną grę świateł w różnych zestawieniach kompozycyjnych. Podczas wystawy odbiorcy zostaną zderzeni z namiastką tego, co wydarzy się podczas koncertu. Wernisaż wystawy będzie swego rodzaju wprowadzeniem widza w przestrzeń w której znajdą się podczas koncertu performatywnego Przestrzenie kobiety. Stworzy unikatową scenografię i środowisko, będzie jego integralną częścią.

Organizatorzy:

Miejska Bibl. Publ. Lublin (miniaturka)    Borówki. Stow. Belzyt. Logo (miniaturka)     Tan Theo. stow. Belzyt Logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close