Lublin/XI Festiwal „Kontestacje”: Little:interferance „Jetz|Teraz”

Zdjęcie: Lublin/XI Festiwal „Kontestacje”: Little:interferance „Jetz|Teraz”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XI edycję SOFT „Kontestacji” poprzedza Międzynarodowa Konferencja Naukowa Swoboda wypowiedzi artystycznej a pułapki wolności, która poruszać będzie problem cenzury i autocenzury ograniczającej wolność słowa. Wydarzeniem łączącym konferencję i festiwal będzie debata Studencka alternatywa. O teatrze w ACK „Chatka Żaka”, na której gościć będą osoby mające wpływ na działalność teatralną w Akademickim Centrum Kultury.

W ramach festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Jetz|Teraz zespołu Little:interferance. Widzowie oglądają tutaj szybko zmieniające się sytuacje; ludzi, którzy konkurują o uwagę, pokazując się, jednocześnie nie obnażając prawdy o sobie. Publiczność, która ogląda ich z wygodnej pozycji, nagle staje się grupą podglądaczy.

Pięć osób utkwionych w jednym pokoju. Impreza dobiegła końca, jednak oni pozostają na miejscach, niezdolni do podjęcia decyzji o wyjściu. W nieskończoność czekają na odpowiedni moment, który nigdy nie nadchodzi. Są skazani na wspólne towarzystwo. Zapadają w letarg, aby zaraz wybuchnąć agresją, smutkiem, radością i z powrotem, próbując nadać sens upływającemu czasowi. Mimo wielu działań, rozmów żadna minuta nie może wypełnić godziny jakimkolwiek znaczeniem. Wszelkie próby komunikacji z współtowarzyszami kończą się fiaskiem. Pozostaje tylko oczekiwanie. W spektaklu wykreowana jest przestrzeń niczym pustynia dla rozbitków. Pasaże wyczekiwania i starań wypełnienia pustki pokazują absurdy normalnego świata, w którym „wszystko ma sens”. Powstaje pytanie: co się dzieje, gdy znaczenie zanika? Dokąd prowadzi potrzeba indywidualizmu? Jak sobie radzimy z wielością możliwości. Kiedy możliwość staje się przeszkodą zamiast szansą?

 

koncepcja i scenariusz: Linda Sollacher, Assunta Steiner

muzyka: Juan Klaus Obermayer

scenografia, kostiumy: Linda Sollacher

występują: Aneta Orlik

Kim Bormann

Katarzyna Gocał

Karol Pruciak

Piotr Mateusz Wach

Czas trwania: ok. 40 min, bez przerwy.

Imprezy towarzyszące: Międzynarodowa Konferencja Naukowa Swoboda wypowiedzi artystycznej a pułapki wolności; wystawa multimedialna Z archiwum Chatki (autor: Łukasz Łepik i Ilona Wałęcak).

Kontakt i więcej informacji: kontestacje@gmail.com

www.kontestacje.ack.lublin.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Lublin: SW, ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close