Lublin/XI Festiwal „Kontestacje”: Teatr My – Persony „Przestrzenie kobiety” – chor. Joanna Belzyt

Zdjęcie: Lublin/XI Festiwal „Kontestacje”: Teatr My – Persony „Przestrzenie kobiety” – chor. Joanna Belzyt

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XI edycję SOFT „Kontestacji” poprzedza Międzynarodowa Konferencja Naukowa Swoboda wypowiedzi artystycznej a pułapki wolności, która poruszać będzie problem cenzury i autocenzury ograniczającej wolność słowa. Wydarzeniem łączącym konferencję i festiwal będzie debata Studencka alternatywa. O teatrze w ACK „Chatka Żaka”, na której gościć będą osoby mające wpływ na działalność teatralną w Akademickim Centrum Kultury. W ramach festiwalu odbędzie się pokaz koncertu performatywnego w choreografii Joanny Belzyt Przestrzenie kobiety. Koncertstanowi subtelne spojrzenie na świat zaprezentowane w postaci zmąconych abstrakcyjnych przestrzeni, marzeń na jawie, które co dzień towarzyszą każdej przemianie.

Bohaterki wychodzą z mroku, gdzie wyłania się sen o babci, co niosła niebo do domu. Tracą wolność, buntują się. W bezsilnej codzienności próbują modlitwy. Dochodzą do człowieka, który spotyka drugiego człowieka z garścią miłości. Boją się siebie, nie rozumieją i ranią. Toczą wojnę. Czy uda im się porozumieć? Tłem do tych sennych opowieści są zdjęcia Łukasza Łepika – gra surowym światłocieniem, czernią, bielą, odcieniami szarości, które przebija pełna ciepła nocna lampka, taniec i ciało.

Występują:

Wokal – Joanna Belzyt

Gitara – Maciek Krawczyk

Kachon i inne – Agata Witkowska

Aranżacje muzyczne – zespół

Do tekstów: Grażyny Rakfalskiej, Egito Concalvesa, Willima Blake’a, Emilly Dickinson, Adama Zagajewskiego

Ruch sceniczny – Joanna Belzyt

Fotografie – Łukasz Łepik

Imprezy towarzyszące: Międzynarodowa Konferencja Naukowa Swoboda wypowiedzi artystycznej a pułapki wolności; wystawa multimedialna Z archiwum Chatki (autor: Łukasz Łepik i Ilona Wałęcak).

Kontakt i więcej informacji: kontestacje@gmail.com

www.kontestacje.ack.lublin.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close