Lublin/XI Festiwal „Kontestacje”: Żywe wiązania „Dziecko-Dorosły-Dzieci”

Zdjęcie: Lublin/XI Festiwal „Kontestacje”: Żywe wiązania „Dziecko-Dorosły-Dzieci”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XI edycję SOFT „Kontestacji” poprzedza Międzynarodowa Konferencja Naukowa Swoboda wypowiedzi artystycznej a pułapki wolności, która poruszać będzie problem cenzury i autocenzury ograniczającej wolność słowa. Wydarzeniem łączącym konferencję i festiwal będzie debata Studencka alternatywa. O teatrze w ACK „Chatka Żaka”, na której gościć będą osoby mające wpływ na działalność teatralną w Akademickim Centrum Kultury.

W ramach festiwalu odbędzie się pokaz monodramu Dominika Gąsowskiego Dziecko-Dorosły-Dzieci, w którym autor opowie o tożsamości konstytuującej się w relacji z drugim człowiekiem. Przedstawienie jest improwizowaną opowieścią o przyjaźni pomiędzy Fynnem, genialnym samoukiem z robotniczych dzielnic z Londynu, a małą dziewczynką, Anną, która została przygarnięta przez rodzinę głównego bohatera. Historia przeplata się z formami słuchowiskowymi – opowieściami rodziców na temat własnych dzieci, a także historiami dzieci, które przeżyły różne tragedie wojenne.

Ile jest dziecka w dziecku? Być może tyle, na ile mu pozwolimy? A może na swoich życiowych ścieżkach potrzebujemy spotkać “anioła”, który uświadomi nam, że w otaczających nas świecie ma on wiele twarzy?

Imprezy towarzyszące: Międzynarodowa Konferencja Naukowa Swoboda wypowiedzi artystycznej a pułapki wolności; wystawa multimedialna Z archiwum Chatki (autor: Łukasz Łepik i Ilona Wałęcak).

Kontakt i więcej informacji: kontestacje@gmail.com

www.kontestacje.ack.lublin.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Lublin: SW, ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close