Lublin/XIII Lubelski Festiwal Nauki: Joanna Belzyt – warsztat improwizacji kontaktowej

Zdjęcie: Lublin/XIII Lubelski Festiwal Nauki: Joanna Belzyt – warsztat improwizacji kontaktowej

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Ciało-ruch-przepływ, podczas XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki Joanna Belzyt poprowadzi warsztaty improwizacji kontaktowej. Improwizacja kontaktowa jest techniką, której głównym założeniem jest kontakt – przepływ między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Warsztat skierowany jest do wszystkich zainteresowanych.

Czas trwania: 90 minut.

Zgłoszenia: przez stronę

Pierwszym przedstawieniem uznawanym za wykorzystujące improwizację kontaktową jest Magnesium Steve‘a Paxtona (1972), które było wykonane przez Paxtona i studentów w Oberlin College w Warner Main w Warner Center. Pięć miesięcy po Magnesium Paxton poprowadził pierwszą serię swoich performansów z użyciem techniki improwizacji kontaktowej w John Weber Art Gallery w Nowym Jorku, w których tancerze wykonywali improwizację kontaktową w formie maratonu. Techniki improwizacji kontaktowej mogą składać się elementów związanych z przeniesieniem wagi ciała, dzieleniem wagi, przeciwwagą, przetaczaniem, opadaniem, podtrzymywaniem i podnoszeniem.

Podczas warsztatów używane będą techniki stosowane w:
– pięciu rytmach
– analizie ruchu Labana
– bioenergetyce Lowena
– technice Alexandra
– akrobatyce
– body-mind centering
– gimnastyce
– ideokinezie
– skinner releasing technique
– jodze

Warsztaty improwizacji kontaktowej poprawią sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 13:00

Lublin: Obiekty sportowe Studium Wychowania Fizycznego i Sportu KUL, ul. Konstantynów 1G

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close