Lublin/XIII SOFT „Kontestacje”: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz „Trofia”

Zdjęcie: Lublin/XIII SOFT „Kontestacje”: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz „Trofia”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja tanTHEO, Zakład Teatrologii IFP UMCS, Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Teatrologów IFP UMCS oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na XIII Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, który odbędzie się pod hasłem Teatr w przestrzeni miejskiej i wpisuje się w obchody 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi. W ramach festiwalu Ewelina Drzał-Fiałkiewicz pokaże spektakl Trofia.

O spektaklu:

Tytuł przedstawienia odnosi się do pojęcia „trofizmu”, które określa stosunki pokarmowe między organizmami biocenozy oraz stan zasobów pokarmowych danego terenu. Pojęcie to stało się podstawą do rozważań nad czerpaniem energii, inspiracji, pomysłów z otoczenia, przedmiotów i ludzi, którzy znajdują się w tej samej przestrzeni. Dodatkowym tematem przedstawienia jest poczucie ograniczenia, związane z przebywaniem w zamkniętej społeczności. W takiej sytuacji kolejnymi problemami są rywalizacja między członkami społeczności oraz potencjalnie wyczerpującą się inspiracja. Czy potrzeba zmian może ograniczyć się do modyfikacji otoczenia czy musi wiązać się ze zmianą środowiska?

koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

taniec: Magdalena Ciupa, Joanna Dudek, Maria Micek, Natalia Sykut

scenografia: Grzegorz Fiałkiewicz

***

Po raz pierwszy Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” odbył się w 2005 roku. Kontestacje dojrzewały i rozwijały się w ciągu trzynastu lat swojego istnienia w lubelskiej przestrzeni artystycznej. Festiwal nie posiadał nigdy formy konkursowej – to raczej spotkania, mające na celu zainteresowanie teatrem szerszej publiczności akademickiej i nie tylko.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kontestacje.ack.lublin.pl

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Lublin: Sala Widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego, Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close