Lublin/XIII SOFT „Kontestacje”: Joanna Szot „Maria Stuart i smutne piosenki, czyli dlaczego ktoś odrąbał jej głowę”

Zdjęcie: Lublin/XIII SOFT „Kontestacje”: Joanna Szot „Maria Stuart i smutne piosenki, czyli dlaczego ktoś odrąbał jej głowę”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja tanTHEO, Zakład Teatrologii IFP UMCS, Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Teatrologów IFP UMCS oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na XIII Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, który odbędzie się pod hasłem Teatr w przestrzeni miejskiej i wpisuje się w obchody 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi. W ramach festiwalu Joanna Szot (Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej) pokaże spektakl Maria Stuart i smutne piosenki, czyli dlaczego ktoś odrąbał jej głowę.

Przedstawienie inspirowane jest dramatem Liz Lochhead Mary Queen of Scots Got Her Head Chopped Off. Opowiada o relacjach Anglii ze Szkocją w XVI wieku i o tragicznym końcu życia Marii Stuart, dla której jej własna ojczyzna stała się więzieniem, zakończonym okrutnym wyrokiem śmierci. Przypadkiem, współcześnie, kraj ten stał się domem dla znacznej liczby Polaków.

Po spektaklu, o godzinie 22.30 odbędą się Kontestacyjne Konwersacje w kawiarnii Le`Żak ACK.

***

Po raz pierwszy Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” odbył się w 2005 roku. Kontestacje dojrzewały i rozwijały się w ciągu trzynastu lat swojego istnienia w lubelskiej przestrzeni artystycznej. Festiwal nie posiadał nigdy formy konkursowej – to raczej spotkania, mające na celu zainteresowanie teatrem szerszej publiczności akademickiej i nie tylko.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kontestacje.ack.lublin.pl

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:45

Lublin: Sala Widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego, Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close