Lublin/XIII SOFT „Kontestacje”: Teatr My – Persony „OKenzo”

Zdjęcie: Lublin/XIII SOFT „Kontestacje”: Teatr My – Persony „OKenzo”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja tanTHEO, Zakład Teatrologii IFP UMCS, Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Teatrologów IFP UMCS oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na XIII Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, który odbędzie się pod hasłem Teatr w przestrzeni miejskiej i wpisuje się w obchody 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi. W ramach festiwalu grupa Teatr My – Persony pokaże spektakl OKenzo w choreografii Joanny Belzyt.

O spektaklu:

Toksyczne relacje powstają na bazie toksycznego świata. Susan Forward, Alice Miller, czy Katharin Rutschky źródła toksycznych relacji szukają w dzieciństwie. W takim świecie ludzie budują klatki samotności, bólu i odrzucenia. Biją na oślep, w siebie i w najbliższych. Zamykają się w swoich toksycznych „ja”. OKenzo jest przedstawieniem o samotności i szaleństwie, walce i śmierci, bólu i rozczarowaniu, a także o wyzwoleniu.

Po spektaklu, o godzinie 22.00 odbędą się Kontestacyjne Konwersacje w kawiarnii Le`Żak ACK.

***

Po raz pierwszy Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” odbył się w 2005 roku. Kontestacje dojrzewały i rozwijały się w ciągu trzynastu lat swojego istnienia w lubelskiej przestrzeni artystycznej. Festiwal nie posiadał nigdy formy konkursowej – to raczej spotkania, mające na celu zainteresowanie teatrem szerszej publiczności akademickiej i nie tylko.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kontestacje.ack.lublin.pl

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close