Lublin/XIV SOFT „Kontestacje”: Teatr My – Persony „CIAŁO”

Zdjęcie: Lublin/XIV SOFT „Kontestacje”: Teatr My – Persony „CIAŁO”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja tanTHEO oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na XIIV Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, w  ramach którego grupa Teatr My – Persony pokaże spektakl CIAŁO w choreografii Joanny Belzyt. CIAŁO to spektakl improwizacji ruchowej i symboliki ciała z elementami improwizacji kontaktowej.

O spektaklu:

Ciało i cielesność w ostatnich czasach coraz częściej utożsamiane jest jedynie z seksualnością, płodnością; często jest uprzedmiotawiane i traktowane instrumentalnie; pozbawiane całej palety emocjonalności, wrażliwości i piękna… A przecież nasza zwierzęca natura wraz z ruchem z bioder prowadzi nas do wyzwolenia pierwotnej energii życiowej. Otwiera nas i zamyka na to, co przynosi rzeczywistość. Rysujemy w niej własny świat. Wychodzimy z lasu, stajemy się marionetkami, wchodzimy w ustalone formy i się z nich wyzwalamy. Dając swojemu ciału luz, pozwalamy sobie na wszystko. Dostajemy od życia impulsy, które przerabiamy, by je pociągnąć, albo się zatrzymać. Zostać w strefie komfortu. I nagle pojawia się kulka, która przetacza się w naszym ciele, linia, która wychodzi w przestrzeń, obejmuje kosmos i stajemy się jednością – kontynuujemy ruch, wydłużamy go. Po chwili wracamy, zawieszamy się na moment w próżni, wchodzimy na powrót w nasze pajacyki i pozostajemy w pozycji stabilizacji…

Takie jest nasze CIAŁO

Tematy, które nam narzuca, są tak bardzo życiowe, tak bardzo oczywiste, tak bardzo intymne…

Dlaczego?

Bo są nasze własne. Tylko my wiemy, co się w nas kryje…

To od nas zależy, czego doświadczymy, co przyjmiemy jako swoje i co wydamy innym.

To od nas zależy, jakie to będzie miało barwy, kształt, smak i zapach.

To od nas zależy, czym będzie nasze życie.

 

To nasze ciało…

***

Po raz pierwszy Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” odbył się w 2005 roku. Kontestacje dojrzewały i rozwijały się w ciągu czternastu lat swojego istnienia w lubelskiej przestrzeni artystycznej. Festiwal nie posiadał nigdy formy konkursowej – to raczej spotkania, mające na celu zainteresowanie teatrem szerszej publiczności akademickiej i nie tylko.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kontestacje.ack.lublin.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:45

Lublin: ACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close