Lublin/XIX Konfrontacje Teatralne: „Ergonomika – We want to become Architecture”

Zdjęcie: Lublin/XIX Konfrontacje Teatralne: „Ergonomika – We want to become Architecture”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Architektura jest performatywna, ponieważ wpływa bezpośrednio na sposób poruszania się po mieście, na choreografię relacji międzyludzkich, czy wreszcie na sposób myślenia. Ergonomika to projekt włoskiej choregrafki, Elisabetty Consonni, będący efektem jej kilkumiesięcznej rezydencji w Centrum Kultury w Lublinie.

Ergonomika jest projektem badawczym zajmującym się związkami pomiędzy tańcem a architekturą. Ekskursja Ergonomiczna jest jednym z owoców tego projektu. Tytuł Ergonomika odnosi się do idei interakcji pomiędzy ludzkim ciałem i urządzeniami, z którymi ciało ma kontakt. Tak naprawdę Ergonomika ma na celu optymalizację związku pomiędzy ludźmi i istniejącą infrastrukturą, a także „poszukiwanie biologicznej kompatybilności w obszarze wzajemnego oddziaływania tych jednostek”.

Trailer festiwalu

Program festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Lublin: plener - Stare Miasto

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close