Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Anton Safonov „Jamais vu”/ Buchok ART Family „Yes No Maybe”/Sergey Poyarkov & Igor Chipovsky „Grain”

Zdjęcie: Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Anton Safonov „Jamais vu”/ Buchok ART Family „Yes No Maybe”/Sergey Poyarkov & Igor Chipovsky „Grain”

Grain. Fot. Olga Labovkina

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz trzech spektakli jednego wieczoru: Jamais vu Antona Safonova i Yes No Maybe zespołu Buchok ART Family z Ukrainy oraz Grain duetu Sergey Poyarkov & Igor Chipovsky z Białorusi.

Jamais vu

Według Wikipedii Jamais vu (z francuskiego: „Nigdy nie widziałem”) jest to zjawisko doświadczania rozpoznawalnej sytuacji, która pomimo to wydaje się obca. Jamais vu oznacza „nową perspektywę”.

Wyobraź sobie miejsce które znasz bardzo dobrze,
Teraz wyobraź sobie twarz ukochanej osoby, żony lub syna.
I nagle – przestaje to istnieć. Po prostu o tym zapominasz! Nie na długo! Na 1 minutę.
Co robisz w takiej sytuacji?
Ogarnia Cię panika czy zaciekawienie, ciekawość czy odrzucenie?

choreografia: Anton Safonov
tancerz: Anton Safonov
muzyka: Owen Belton – 03 (The Second Person)
czas trwania: 8 min

Więcej o Antonie Safonowie

Yes No Maybe

W pracy Yes No Maybe artyści zdecydowali się skupić na kontrowersyjnym i tajemniczym zagadnieniu ludzkiej natury, jakim jest wyobraźnia. Czym jest wyobraźnia? Jak działa ten fenomen? Czy można go rozwijać? Odpowiedzi na te pytania szukali w procesie tworzenia spektaklu. Punktem wyjścia do artystycznych badań było założenie, że wyobraźnia jest indywidualną cechą każdego z nas. Inaczej widzowie mogliby nie odczytać tego, co dzieje się na scenie w inny sposób niż zakładany przez twórców. Dlatego twórcy zdecydowali się dodać odrobinę „świeżego powietrza” do swojej pracy, pozwolić każdemu widzowi zdecydować samemu i wyobrazić sobie, o czym jest ta historia. Mogą także zbudować i rozwinąć własną historię.

produkcja: Alina i Viacheslav Buchok (Buchok ART Family)
taniec: Alina i Viacheslav Buchok
muzyka: Doyeq – Ballet In A Box, Murcof – Ultimatum, Erissoma – Austerity Landscapes, Nuage – Farenheit 17
projekt wspierany przez: „DK – more culture!”
czas trwania: 25 min.

Więcej o Buchok ART Family

Grain

Pewnego razu przyszła mi do głowy myśl. Wydawała się tak inna i obca od wszystkich poprzednich. Jest albo zuchwała, albo głupawa, absurdalna, bądź superracjonalna. Niczym nasiono, które zaczyna wyrastać w mojej głowie. Skąd się ta myśl wzięła? Zaczyna się ona rozwijać i powoli zastępuje inne myśli. Przykuwa całą moją uwagę. Czy to ja jestem jej twórcą czy ktoś inny? Co powinienem z nią począć? Czy jestem w stanie kontrolować ten proces? Czy jest to istotne? W co się ta myśl przerodzi? I ostatecznie, skąd się to ziarno wzięło?

choreografia: Sergey Poyarkov
taniec: Igor Chipovsky
światło: Semen Davidenko
muzyka: Deathprod
kostiumy: Sergey Poyarkov
czas trwania: 20 min.

Więcej o Igorze Chipovskim

***

Do pobrania:

Program festiwalu

Bilety na spektakle XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca do nabycia od 2 listopada w kasie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.

Ceny biletów na spektakle w dniach 7-12 listopada 2015:

– bilety ulgowe – 20 zł
– bilety normalne – 30 zł
– bilety na spektakl Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt, Susanne Linke& Renegade 30/40 zł (wyłącznie kasa Centrum Kultury)

Ceny karnetów (wyłącznie kasa Centrum Kultury):

– ulgowy 150 zł
– normalny 250 zł
– dla uczestników warsztatów MSTT i Centrum Ruchu – 120 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close