Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Claire Cunningham „Give me a reason to live”

Zdjęcie: Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Claire Cunningham „Give me a reason to live”

Fot. Hugo Glendinning

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Give me a reason to live Claire Cunningham z Wielkiej Brytanii. Give me a reason to live jest solowym spektaklem Claire Cunningham, choreografki i tancerki rezydującej na co dzień w Glasgow. Inspiracją dla artystki były dzieła holenderskiego malarza Hieronima Boscha. O hipnotyczną oprawę dźwiękową zadbał Zoe Irvine. Spektakl dotyczy zagadnień związanych z religią oraz pytań dotyczących wartościowania ciała o nienormatywnym charakterze w kontekście sztuki religijnej. Przybiera on formę serii testów ciała i wiary. Artystka podchodzi do tej pracy jak do badania zjawiska empatii.

Give me a reason to live dedykowane jest równocześnie 70.000 ofiar niepełnosprawnych osób uśmierconych metodą eutanazji w ramach programu Nazi Aktion T4. Spektakl został pomyślany jako żywy pomnik dla poległych w tej akcji oraz dla obecnie żyjących osób niepełnosprawnych, które padły ofiarą zmian wprowadzonych przez Rząd Brytyjski, określanych jako „reformy opieki społecznej”.

choreografia, występ: Claire Cunningham

projekt światła: Karsten Tinapp

projekt dźwięku: Zoe Irvine

dodatkowa muzyka: Nesciens Mater, Jean Mouton, Den Tod, Jan Sebastian Bach

kostiumy: Shanti Freed

mentorzy: Kristin De Groot (Bosch Project), Janice Parker (Scotland)

producent wykonawczy: Nadja Dias/ menadżer: Gregor Knueppel

wsparcie: the Bosch 500 Foundation, Dance Umbrella, Comune di Bassano del Grappa, La Briqueterie, D.ID Dance Identity, Festival CEMENT (Holandia), Dansateliers Rotterdam, The Work Room (Glasgow) and Dance House (Glasgow)

czas trwania: 40 min.

Logo British Council (miniaturka)

Claire Cunningham jest performerką i twórczynią multidyscyplinarnych spektakli, pracującą na stałe w Glasgow. Jest jedną z najbardziej uznanych międzynarodowych artystek niepełnosprawnych, jej prace często są wynikiem badań nad niewłaściwym użyciem kul, za pomocą  których się porusza oraz eksploracji potencjału jaki kryje się w jej szczególnej fizyczności. W swoich pracach świadomie odrzuca tradycyjne techniki taneczne, wypracowane dla ciał normatywnych oraz próby poruszania się naśladujące estetykę ciała odmiennego niż jej własne.

Więcej o Claire Cunningham

***

Do pobrania:

Program festiwalu

Bilety na spektakle XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca do nabycia od 2 listopada w kasie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.

Ceny biletów na spektakle w dniach 7-12 listopada 2015:

– bilety ulgowe – 20 zł
– bilety normalne – 30 zł
– bilety na spektakl Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt, Susanne Linke& Renegade 30/40 zł (wyłącznie kasa Centrum Kultury)

Ceny karnetów (wyłącznie kasa Centrum Kultury):

– ulgowy 150 zł
– normalny 250 zł
– dla uczestników warsztatów MSTT i Centrum Ruchu – 120 zł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close