Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Joost Goutziers – warsztaty z krytyki tańca

Zdjęcie: Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Joost Goutziers – warsztaty z krytyki tańca

Fot. Bettina Stöß

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty z krytyki tańca. Zajęcia poprowadzi holenderski dziennikarz Joost Goutziers, od lat zajmujący się profesjonalnym pisaniem o tańcu. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, stąd niezbędna jest dobra znajomość tego języka, aby aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

Zgłoszenia do 4 listopada 2015: CV, krótkie uzasadnienie chęci wzięcia udziału w warsztatach wraz z opisem wcześniejszego doświadczenia z pisania o tańcu oraz określenia poziomu znajomości języka angielskiego należy przesyłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl (koniecznie z dopiskiem WARSZTATY Z KRYTYKI TAŃCA).

Joost Goutziers – dziennikarz piszący dla holenderskiej gazety Brabants Dagblad. Specjalizuje się w pisaniu o sztuce, głównie teatrze, tańcu, współczesnym cyrku i teatrze ulicznym. Jest autorem biografii Gerarda van Maasakkers, holenderskiego wokalisty i autora tekstów piosenek. Obecnie pracuje nad książką o tańcu współczesnym na południu Holandii (o wpływach zaczerpniętych z belgijskiego i niemieckiego theatredance). W 2014 Joost napisał artykuł o współczesnym tańcu w Polsce dla Dance Magazine w Holandii. Dla Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca poprowadzi trzydniowe warsztaty z krytyki tańca.

Do pobrania:

Program festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close