Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Liat Dror Nir Ben gal Dance Company „Gluten Free” / Roosna & Flak „Wild Places : : Mountain”

Zdjęcie: Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Liat Dror Nir Ben gal Dance Company „Gluten Free” / Roosna & Flak „Wild Places : : Mountain”

Gluten Free. Fot. Shimon Buksthian

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Gluten Free zespołu Liat Dror Nir Ben gal Dance Company z Izraela oraz Wild Places : : Mountain duetu Roosna & Flak z Holandii.

Gluten Free

Nowa praca Liat Dror dotyczy ludzkich relacji, szczególnie między Izraelczykami i Palestyńczykami. Na scenie występuje czworo tancerzy. Muzykę w spektaklu współtworzą dźwięki modlitw po arabsku oraz nagrania głosów z wydarzeń w których brali wspólny udział Żydzi i Arabowie. Praca ma wciąż charakter work in progress. W Lublinie będzie miała miejsce światowa premiera.

choreografia: Liat Dror

tancerze: Bougeard Emmanuelle, Kestenbaum Keren, Imazaike Yuko, Shenfeld Anatoly

muzyka: Collage

światło: Eliran Silver

organizacja: Adama

kostiumy: Liat  Dror

czas trwania: 35 min.

Więcej o Liat Dror Nir Ben gal Dance Company

Wild Places : : Mountain

Trylogia duetu Roosna & Flak Dzikie Miejsca odnosi się do prawdopodobnie najważniejszego zagadnienia naszych czasów – relacji pomiędzy człowiekiem a środowiskiem – poddane badaniu i przetłumaczone na artystyczne działania w trzech różnych sceneriach: Góra, Miasto i Ciało.

Pierwszą częścią trylogii jest Wild Places : : MOUNTAIN. Podczas długiego okresu prób w norweskich górach, trzech performerów i projektant oświetlenia w pełni oddali się zgłębianiu górskiego krajobrazu, wykorzystując doświadczenie dzikiej, często brutalnej przyrody jako materiału do budowy spektaklu. Praca ta przywołuje górskie echo na scenę: jest ekstremalną ziemią niczyją, miejscem surowego piękna i odosobnienia, w którym człowiek jest skazany w zupełności na łaskę sił przyrody. Owy projekt artystyczny zrealizowany jest poprzez wykorzystanie złożonego interaktywnego systemu, na który składają się następujące elementy: choreografia, muzyka, projekt wizualny i światło. Technologia sensoryczna łączy ciało z maszynami.

choreografia: Külli Roosna i Kenneth Flak

tancerze: Külli Roosna, Kenneth Flak, Thomas Falk

muzyka: Joseph Hyde

światło: Thomas Dotzler

produkcja: Johanna Korgel

kostiumy: Asalia Khadjé

czas trwania: 60 min.

Duet choreografów i tancerzy Külli Roosna (Estonia) i Kenneth Flak (Norwegia) istnieje od 2008 roku. Obydwoje zdobyli wykształcenie w Holandii. Roosna zdobyła w 2010 roku pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Modern w Witebsku na Białorusi. Flak otrzymał w 2007 roku Nagrodę Bessie (New York Dance and Performance Award). Niezależnie czy tworzą swoje własne dzieła czy tańczą dla innych choreografów, ich prace dotyczą narracji i technologii odnoszących się do ciała oraz jego otoczenia. W swojej twórczości badają szeroki zakres wątków, w których można znaleźć antyczną mitologię nordycką (God Studies, 2008), współczesną kulturę internetu (The Chinese Room, 2010) a nawet systemy totalitarne (The Wolf Project, 2012). Podstawą wszystkich ich prac są możliwości i ograniczenia tańczącego ciała, które znajduje się w nieustającym dialogu z cyfrowymi technologiami oraz dyskursami, które je poszerzają lub występują im naprzeciw. Roosna & Flak prowadzą swoje zajęcia pod szyldem Responsive Body na różnych uniwersytetach, ośrodkach tańca oraz festiwalach tanecznych na całym świecie.

Więcej o duecie Roosna & Flak

Po spektaklach spotkanie z artystami poprowadzi Konrad Kurowski w Klubie Festiwalowym w Piwnicach Centrum Kulltury w Lublinie.

Konrad Kurowski – absolwent kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po ukończeniu studiów współpracował jako asystent z Ulrike Teepe, niezależną niemiecką tancerką, śpiewaczką i aktorką. Po powrocie do Polski związał się z Lubelskim Teatrem Tańca. Dodatkowo uczestniczył w warsztatach dla menadżerów tańca organizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca: „Produkcja i promocja tańca w Polsce” oraz „Obieg spektakli teatrów tańca w Europie”. Ukończył także kurs „Financing, Touring and Co-Producing Performing Art Projects” na Berlin University of the Art.

***

Do pobrania:

Program festiwalu

Bilety na spektakle XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca do nabycia od 2 listopada w kasie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.

Ceny biletów na spektakle w dniach 7-12 listopada 2015:

– bilety ulgowe – 20 zł
– bilety normalne – 30 zł
– bilety na spektakl Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt, Susanne Linke& Renegade 30/40 zł (wyłącznie kasa Centrum Kultury)

Ceny karnetów (wyłącznie kasa Centrum Kultury):

– ulgowy 150 zł
– normalny 250 zł
– dla uczestników warsztatów MSTT i Centrum Ruchu – 120 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close