Spektakle

Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Liz Santoro & Pierre Godard „Relative Collider”

Zdjęcie: Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Liz Santoro & Pierre Godard „Relative Collider”

Fot. Ian Douglas

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Relative Collider duetu Liz Santoro & Pierre Godard z Francji i USA. Relative Collider jest maszyną, która stwarza możliwość doświadczenia, zobaczenia, zmierzenia, policzenia i wymiany informacji pomiędzy systemami nerwowymi. Bazuje na zderzeniu uwagi. W celu zrozumienia działania zasad regulujących poziom skupienia widza, Relative Collider poddaje w wątpliwość to, co jest wymieniane, tworzone i niszczone w akcie obserwacji. Artyści szukają punktu kontaktu pomiędzy ruchem a tekstem, w którym każdy z nich ma osobne zadanie w ramach własnego występu przed widownią. Niczym atomy poddane działaniu różnych pól siłowych, zrekonfigurowane w postaci molekułów, które wytrącają się bądź rozpadają pod wpływem uwagi oglądającego.

pomysł: Pierre Godard i Liz Santoro

choreografia: Liz Santoro

tekst: Pierre Godard

dźwięk: Brendan Dougherty

kostiumy: Reid Bartelme

performerzy: Pierre Godard, Cynthia Koppe, Liz Santoro i Stephen Thompson

koprodukcja: Théâtre de Vanves, L’Atelier de Paris – Carolyn Carlson, The Chocolate Factory, and Abrons Arts Center

współpraca: FUSED (French US Exchange in Dance), Point Ephémère, Jerome Foundation, DRAC Ile-de-France, Centre National de la Danse i ImPulsTanz Festival.

czas trwania: 45 min.

Więcej o duecie Santoro/Godard

Po spektaklu spotkanie z artystami poprowadzi Konrad Kurowski w Klubie Festiwalowym w Piwnicach Centrum Kulltury w Lublinie.

Konrad Kurowski – absolwent kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po ukończeniu studiów współpracował jako asystent z Ulrike Teepe, niezależną niemiecką tancerką, śpiewaczką i aktorką. Po powrocie do Polski związał się z Lubelskim Teatrem Tańca. Dodatkowo uczestniczył w warsztatach dla menadżerów tańca organizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca: „Produkcja i promocja tańca w Polsce” oraz „Obieg spektakli teatrów tańca w Europie”. Ukończył także kurs „Financing, Touring and Co-Producing Performing Art Projects” na Berlin University of the Art.

***

Do pobrania:

Program festiwalu

Bilety na spektakle XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca do nabycia od 2 listopada w kasie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.

Ceny biletów na spektakle w dniach 7-12 listopada 2015:

– bilety ulgowe – 20 zł
– bilety normalne – 30 zł
– bilety na spektakl Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt, Susanne Linke& Renegade 30/40 zł (wyłącznie kasa Centrum Kultury)

Ceny karnetów (wyłącznie kasa Centrum Kultury):

– ulgowy 150 zł
– normalny 250 zł
– dla uczestników warsztatów MSTT i Centrum Ruchu – 120 zł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close