Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Noé Soulier „Movement on Movement”

Zdjęcie: Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Noé Soulier „Movement on Movement”

Fot. Chiara Valle Vallomini

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Movement on Movement Noé Soulier z Francji. W tym projekcie Noé Soulier odtwarza fizyczne sekwencje, pojawiające się w Technologiach improwizacyjnych (The Improvisation Technologies), William Forsythe przedstawia w nich różne narzędzia, których można używać do generowania i analizowania ruchu. W ramach tych sekwencji Forsythe tworzy ruchy służące jako komentarz do innych ruchów poprzez wskazywanie, podkreślanie i eksponowanie poszczególnych elementów. Te ruchy nie należą do choreografii stworzonej przez Forsythe’a, one są tym, co  wydarza się kiedy tłumaczy on swoje podejście do ruchu. Używając ich jako materiału do tańca, Soulier nadaje im jeszcze inne znaczenie: to co było jedynie wytłumaczeniem tego co się kryje w materiale, nagle samo staje się tematem. Artysta w ten sposób zadaje pytanie: co to znaczy że ruch opowiada o ruchu?

pomysł i interpretacja: Noé Soulier

produkcja: WP Zimmer

współprodukcja: Festival d’automne à Paris, La Ménagerie de verre (Paryż), Kaaïtheater (Bruksela), Bruges Concertgebouw/ wsparcie: Centre National de la Danse (Paryż)

podziękowania dla Forsythe Company

czas trwania: 40 min.

Logo Instytut Francuski (miniaturka)

Noé Soulier studiował w Paryskim Konserwatorium, Narodowej Szkole Baletowej Kanady oraz w PARTS w Brukseli, gdzie ukończył cykl badawczy w roku 2010. Jednocześnie ukończył licencjat z filozofii na Uniwersytecie Nanterre (Paryż X), obecnie kończy swoją pracę magisterską na Sorbonie (Paryż IV). W 2010 roku, został zdobywcą pierwszej nagrody na konkursie the Danse Élargie, organizowanym przez Le Théâtre de la Ville – Paris i Le Musée de la Danse – Rennes, za pracę Little Perceptions. Jest autorem spektakli: Idéographie w Les Laboratoires d’Aubervilliers oraz D’un pays lointain w Opéra National du Rhin. W 2011-2012, wziął udział w programie rezydencyjnym Le Palais de Tokyo – Paris: Le Pavillon. W 2014 stworzył Corps de Ballet dla CCN – Ballet de Lorraine.

Więcej o Noé Soulier

***

Do pobrania:

Program festiwalu

Bilety na spektakle XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca do nabycia od 2 listopada w kasie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.

Ceny biletów na spektakle w dniach 7-12 listopada 2015:

– bilety ulgowe – 20 zł
– bilety normalne – 30 zł
– bilety na spektakl Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt, Susanne Linke& Renegade 30/40 zł (wyłącznie kasa Centrum Kultury)

Ceny karnetów (wyłącznie kasa Centrum Kultury):

– ulgowy 150 zł
– normalny 250 zł
– dla uczestników warsztatów MSTT i Centrum Ruchu – 120 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Lublin: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close