Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Silk Fluegge „Hold & ONtoME”

Zdjęcie: Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Silk Fluegge „Hold & ONtoME”

Fot. Julia Change

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu zespołu SILK Fluegge z Austrii. Przedstawienie składa się z dwóch części, które zostaną zaprezentowane podczas dwóch kolejnych dni festiwalu. Obie jego części – HoldONtoME ukazują dialog międzykulturowy odbywający się w pół-publicznej przestrzeni centrum handlowego. Spektakl przy użyciu medum tańca analizuje życie codzienne pod kątem interakcji społecznych. Co się dzieje, gdy traci się poczucie stabilności w życiu? Czym jest prawdziwa stabilność w dzisiejszych czasach?

Hold oraz ONtoME stanowią lekką refleksją nad problemem tracenia gruntu pod nogami i znajdowaniea pomocy, nad ciemną stroną indywidualności, samotnością dojrzewania, funkcjonowaniem jednostki w grupie. Przedstawienie daje jednocześnie błyskotliwą odpowiedź, w jaki sposób możemy sobie radzić z bólem emocjonalnym. Tancerze wspólnie eksplorują przestrzeń taneczną, wykorzystując urban dance, breakdance i technikę tańca współczesnego. Odkrywają w ten sposób, czym jest wzajemne wspieranie się, chronienie przed upadkiem oraz przeżywanie wspólnych chwil. Każde przedstawienie opiera się na niefikcyjnych, dynamicznych sytuacjach zmieniających się w czasie rzeczywistym – publiczność aktywnie wpływa na spektakl nie rezygnując ze swoich przyzwyczajeń i wybranych ścieżek w centrum handlowym. Przedstawienie nie odbywa się na scenie czy inaczej wydzielonej przestrzeni; tancerze integrują się z przestrzenią, dostosowując się do publiczności obecnej w centrum handlowym. W ten sposób przestrzeń galerii handlowej przemienia się w przestrzeń teatralną. Jest to przestrzeń przejściowa, w której relacje, współdzielone momenty, powiązania międzyludzkie pojawiają się i znikają.

choreografia: Silke Grabinger

tancerze: Elias Buttinger, Silke Grabinger, Michaela Hulvejova, Matej Kubus, Jerca Roznik Novak, Olga Świetlicka

manager produkcji: Olga Świetlicka

czas trwania: 30 min.

Belka Silk Fluegge XIX MSTT Lublin 2015 (miniaturka)

Więcej o zespole Silk Fluegge

Po spektaklu 8 listopada spotkanie z artystami poprowadzi Konrad Kurowski w Klubie Festiwalowym w Piwnicach Centrum Kulltury w Lublinie.

Konrad Kurowski – absolwent kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po ukończeniu studiów współpracował jako asystent z Ulrike Teepe, niezależną niemiecką tancerką, śpiewaczką i aktorką. Po powrocie do Polski związał się z Lubelskim Teatrem Tańca. Dodatkowo uczestniczył w warsztatach dla menadżerów tańca organizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca: „Produkcja i promocja tańca w Polsce” oraz „Obieg spektakli teatrów tańca w Europie”. Ukończył także kurs „Financing, Touring and Co-Producing Performing Art Projects” na Berlin University of the Art.

***

Do pobrania:

Program festiwalu

Bilety na spektakle XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca do nabycia od 2 listopada w kasie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.

Ceny biletów na spektakle w dniach 7-12 listopada 2015:

– bilety ulgowe – 20 zł
– bilety normalne – 30 zł
– bilety na spektakl Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt, Susanne Linke& Renegade 30/40 zł (wyłącznie kasa Centrum Kultury)

Ceny karnetów (wyłącznie kasa Centrum Kultury):

– ulgowy 150 zł
– normalny 250 zł
– dla uczestników warsztatów MSTT i Centrum Ruchu – 120 zł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close