Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Susanne Linke & Renegade „Ruhr-Ort. Ein Tanzfonds Erbe Projekt”

Zdjęcie: Lublin/XIX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Susanne Linke & Renegade „Ruhr-Ort. Ein Tanzfonds Erbe Projekt”

Fot. Bettina Stöß

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Ruhr-Ort

Ein Tanzfonds Erbe Projekt Susanne Linke & Renegade z Niemiec. W 1991 roku, Susanne Linke stworzyła swój legendarny spektakl teatru tańca Ruhr-Ort. Skupiła się w nim na pracy robotników pracujących w fabrykach stali i kopalniach. Fizyczne zmęczenie stało się w nim tańcem i stworzyło imponujące obrazy świata pracy robotniczej w starym regionie Rury. Ta niesamowita choreografia powraca na scenę. Susanne Linke poddała Ruhr-Ort rekonstrukcji wspólnie z tancerzami z zespołu The Herner Street-Art. Kompagnie Pottporus/Renegade. Będzie to unikatowe spotkanie tańca ulicznego i teatralnego, dawnego i obecnego oblicza regionu Rury, spotkania historii tańca i współczesnej sztuki ulicy.

choreografia: Susanne Linke

tancerze: Ibrahima Biaye, Alexis Fernandez Ferrera, Said Gamal, Janis Heldmann, Paul Hess, Lin Verleger, Victor Zapata muzyka: Ludger Brümmer

scenografia: Frank Leimbach (Projekt), Berit Schog (Wykonanie)/ konsultacja scenograficzna: Robert Schad

kostiumy: Angela Spreer (Projekt), Agnes Langenbucher (wykonanie)

wideo: Momme Hinrichs, Torge Möller (fettFilm)/dramaturgia: Waltraut Körver, Sabine Reich

oświetlenie: Lutz Deppe

dyrektor techniczny: Jörn Nettingsmeier

produkcja: Schauspielhaus Bochum, Pottporus e.V./ Renegade, Herne

wsparcie finansowe:  TANZFONDS ERBE – Inicjatywa Federalnej Fundacji Kultury (Kulturstiftung des Bundes) i Ministerstwo do spraw rodziny, dzieci, młodzieży, kultury i sportu Landu Nadrenia Północna-Westfalia  (Ministerium für Familie, Kinder, Jugend, Kultur und Sport des Landes Nordrhein-Westfalen)

czas trwania: 70 min.

Belka Susanne Linke MSTT Lublin 2015 (miniaturka)

Więcej o Susanne Linke

Po spektaklu 11 listopada spotkanie z artystami poprowadzi Konrad Kurowski w Klubie Festiwalowym w Piwnicach Centrum Kultury w Lublinie.

Konrad Kurowski – absolwent kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Po ukończeniu studiów współpracował jako asystent z Ulrike Teepe, niezależną niemiecką tancerką, śpiewaczką i aktorką. Po powrocie do Polski związał się z Lubelskim Teatrem Tańca. Dodatkowo uczestniczył w warsztatach dla menadżerów tańca organizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca: „Produkcja i promocja tańca w Polsce” oraz „Obieg spektakli teatrów tańca w Europie”. Ukończył także kurs „Financing, Touring and Co-Producing Performing Art Projects” na Berlin University of the Art.

***

Do pobrania:

Program festiwalu

Bilety na spektakle XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca do nabycia od 2 listopada w kasie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.

Ceny biletów na spektakle w dniach 7-12 listopada 2015:

– bilety ulgowe – 20 zł
– bilety normalne – 30 zł
– bilety na spektakl Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt, Susanne Linke& Renegade 30/40 zł (wyłącznie kasa Centrum Kultury)

Ceny karnetów (wyłącznie kasa Centrum Kultury):

– ulgowy 150 zł
– normalny 250 zł
– dla uczestników warsztatów MSTT i Centrum Ruchu – 120 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Lublin: Kuźnia Matrycowa, ul. Mełgiewska 7/9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close