Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Anna Finke „Merce Cunningham Dance Company” – wystawa zdjęć

Zdjęcie: Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Anna Finke „Merce Cunningham Dance Company” – wystawa zdjęć

Fot. Anna Finke

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Finkewspółpracowała z Merce Cunningham Dance Company od 2004 roku jako projektant kostiumów, kierownik działu garderobianego; była także fotografem zespołu Merca Cunninghama.Wiele z prezentowanych zdjęć było wykorzystywanych do reklamowania MCDC na całym świecie, na pozostałych uchwycone zostało życie zespołu w ich siedzibie oraz na trasie. Zdjęcia zostały wykonane w latach 2008-2011 na scenach całego świata.


Anna Finkespotkała Merca Cunninghama podczas stażu odbywanego w Jacob’s Pillow. W roku 2004 rozpoczęła współpracę z Merce Cunningham Dance Company, a w rok później została zatrudniona jako kierownik działu garderobianego. Finke uczestniczyła w trasach MCDC prze ostatnie osiem lat istnienia grupy, od 2006 pełniąc rolę fotografa zespołu, a od 2007 – projektanta kostiumów. Stworzyła kostiumy do rozlicznychWydarzeń (Events)oraz doNearly 90², scenicznego odtworzenia ostatniego spektaklu Cunninghama. Kostiumy do ostatniego spektaklu MCDC, który odbył się w Park Avenue Armory, zostały zaprezentowane na stronach internetowych magazynuVogue.

Spotkanie z Anną finke odbędzie się7 listopada o godzinie 10:00 w Lubelski m Teatrze Tańca (Centrum Kultury w Lublinie – ul. Narutowicza 32).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Centrum Handlowe Plaza, 1 piętro, ul. Lipowa, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close