Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: choreografie Merce’a Cunninghama (USA) „Lublin Event”

Zdjęcie: Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: choreografie Merce’a Cunninghama (USA) „Lublin Event”

Fot. Anna Finke

Wersja do druku

Udostępnij

Wydarzenie lubelskie będzie 60-minutowym spektaklem tanecznym stworzonym z fragmentów przedstawień znajdujących się w repertuarze Merce Cunninghama, poczynając od tych powstałych w latach 50, do tych z początku XXI wieku. Wydarzenie będzie przede wszystkim czerpać z choreografii do spektakli, które w oryginale powstały we współpracy z Robertem Rauschenbergiem, Johnem Cagem i Jasperem Johnsem.

Muzykę skomponuje długoletni uczeń Cunninghama, John King przy udziale miejscowych muzyków. Światła do spektaklu zostaną stworzone przez laureata Bessie Award, oświetleniowca i byłego dyrektora produkcji Merce Cunningham Dance Company, Davisona Scandretta. Choreografię stworzoną i zaadaptowaną specjalnie do lubelskich prezentacji przez długoletniego tancerza MCDC Daniela Squire’a wykona pięcioro byłych członków grupy Merce Cunnigham Dance Company .
www.mercecunningham.org/trust/stafftrustees

choreografia: Merce Cunningham,
inscenizacja: Daniel Squire
tancerze: Brandon Collwes, Emma Desjardins, John Hinrichs, Marcie Munnerlyn, Melissa Toogood
muzyka: John King, Krzysztof Knittel,
światło: Davison Scandrett
kostiumy: Anna Finke
czas trwania: 60 minutes

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z tancerzami Merce’a Cunninghama, które poprowadzi Bonnie Brooks (Warsztaty Kultury, godz. 22).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close