Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: cie.toula limnaios (Niemcy) „Każdego dnia”

Zdjęcie: Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: cie.toula limnaios (Niemcy) „Każdego dnia”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

every single day jest poetyckim rozważaniem nad stale wzrastającym podejrzeniem absurdu. Doprowadza codzienne sytuacje do granic surrealizmu, co pozwala ujawnić ludzkie cechy. Toula Limnaios tworzy zmienne obrazy w ciągłym ruchu, które przypominają krąg życia. Syzyf symbolizuje codzienne wyzwanie, by dokonać czegoś „niemożliwego”.

Grupa cie. toula limnaios została założona w 1996 w Brukseli przez choreograf i tancerkę Toulę Limnaios oraz kompozytora Ralfa R. Ollertza. Dwa lata później przenieśli swoją siedzibę do Berlina. Grupa działa w stale rozwijającej się interdyscyplinarnej sieci, przez cały rok pracując z zespołem artystycznym. W 2001 roku została odznaczona nagrodą dla rozwijającego się zespołu podczas „Meeting Neuer Tanz”. W 2003 grupa otworzyła własną scenę, Halle Tanzbühne Berlin, która od tego czasu zyskuje międzynarodową renomę. W 2004 na zlecenie ZDF/arte zrealizowano nagranie filmowe Beckettowskiej trylogii zespołu, zatytułowanej „atemzug”. Od 2005 grupa otrzymuje 2-letnią dotację strukturalną od Berlińskiego Senatu Kulturalnego. Szeroki repertuar zespołu obejmuje 32 spektakle, które były prezentowane na scenach w Berlinie, ale także za granicą – w Austrii, Belgii, Brazylii, na Cyprze, w Danii, Ekwadorze, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Grecji, Polsce, Senegalu, Szwajcarii, Wenezueli i Włoszech. Obecnie grupa cie. toula limnaios jest jednym z najbardziej uznanych i osiągających sukcesy zespołów tańca współczesnego w Niemczech. W 2012 grupa cie. toula limnaios została uhonorowana nagrodą george tabori.

www.toula.de

Produkcja spektaklu możliwa była dzięki wsparciu Wydzialu Kultury Miasta Berlin oraz Fundacji Darstellende Künste e. V.

choreografia: Toula Limnaios
tancerze: Giacomo Corvaia, Maria de Dueñas López, Yannis Karalis, Elia López González, Lisa
Oettinghaus, Hironori Sugata, Karolina Wyrwal
muzyka: Ralf R. Ollertz
światło: Jan Langebartels
kostiumy: Antonia Limnaios/ Toula Limnaios
czas trwania: 70 min


O 22 w klubie festiwalowym w Warsztatach Kultury Anna królica poprowadzi spotkanie z Toulą Limnaos i Ralfem Ollertzem.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close