Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Spotkanie z Johnem Kingiem

Zdjęcie: Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Spotkanie z Johnem Kingiem

Fot. Anna Finke

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie zapraszają na spotkanie z Johnem Kingiem, które odbędzie się 7 listopada o godzinie 20 wOśrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” (ul. Krakowskie Przedmieście 39).


John Kingjest uznanym kompozytorem, gitarzystą i skrzypkiem. Współpracował z wieloma zespołami, kwartetami smyczkowymi (m.in.Kronos) choreografami i reżyserami. Od 1985 jako kompozytor i muzyk przy Merce Cunningham Dance Company, pracował obok Johna Cage’a i Davida Tudora. Od 2003 aż do zakończenia działalności Merce Cunningham Dance Company w grudniu 2011 był współdyrektorem komitetu muzycznego grupy, pełniąc funkcję kuratora, komponując i wykonując muzykę do rozlicznych spektakli grupy, łącznie z ostatnim, trwającym dwa lata Legacy Tour. Na zlecenie MCDC skomponował Epitafium Astralne (Astral Epitaphs) na orkiestrę dętą, chór i instrumenty elektroniczne do ostatniego spektaklu grupy, który odbył się w Park Avenue Armory w Nowym Jorku w grudniu 2011.

Jest autorem 3 oper: herzstück/heartpiece, opartej na tekście Heinera Müllera, la belle captive opartej na tekstach Alaina Robie-Grilleta,oraz najnowszej Dice Thrown, opartej na wierszu Stéphane Mallarmé. King napisał także trzy krótkie utwory dla Brooklyn outh Chorus, wykorzystując starożytne greckie teksty, które pojawiały się także w kompozycji Astral Epitaphs.Niedawno wydał trzy płyty z muzyką dla kwartetów smyczkowych; 10 Mysteries i AllSteel (wyd. Tzadik) oraz Ethel (wyd. Cantaloupe). W 2009 otrzymał nagrodę Aplert Award in the Arts for Music.


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, ul. Krakowskie Przedmieście 39, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close