Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Warsztaty master class z Yasmeen Godder i Itzikiem Giuli

Zdjęcie: Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Warsztaty master class z  Yasmeen Godder i Itzikiem Giuli

Fot. Kailai Chen

Wersja do druku

Udostępnij

Celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z różnymi metodami i technikami, które w ciągu 15 lat współpracy, w procesie tworzenia materiału, kształtowania i wykonywania go wypracowali Yasmeen Godder i Idzik Giuli. Warsztaty skupią się na badaniu różnych źródeł, które mają doprowadzić do rozwoju osobistego materiału twórczego poprzez techniki pisania, pamięć zmysłów, napędzane przez instynkty poszukiwania ruchu, obrazy i struktury choreograficzne, co ma na celu rozwinięcie możliwości choreograficznych i performatywnych. Warsztaty są przeznaczone dla tancerzy i choreografów.


Yasmeen Godder

Urodzona w 1973 w Jerozolimie, w 1984 wyemigrowała wraz z rodziną do Nowego Jorku. Ukończyła High School of the Performing Arts w Nowym Jorku, uzyskała dyplom licencjata w Tisch School of the Arts przy Uniwersytecie Nowojorskim. Od 1999 na stałe mieszka w Jaffie w Izraelu. Jej prace są regularnie prezentowane w Suzanne Dellal Dance Center w Tel Avivie oraz na szeroką skalę na całym świecie. Jest laureatką rozlicznych nagród, w tym Bessie Award, otrzymanej w Nowym Jorku w 2001 za spektakl „i feel funny today”. Dwukrotnie, w 2001 i 2003, otrzymała „Nagrodę Choreograficzną” przyznawaną przez izraelskie Ministerstwo Spraw Kulturalnych, a jej grupa otrzymała ministerialną nagrodę dla „Małego zespołu” w kategorii taniec w 2003 i 2009.

Itzik Giuli

Dramatopisarz, reżyser i aktor – jest współreżyserem artystycznym prac oraz grupy Yasmeen Godder. Giuli od 1997 jest bliskim współpracownikiem Godder przy wszystkich jej spektaklach, a w ramach przygotowań do „Storm End Come” prowadził trzymiesięczny projekt warsztatów z wykonawcami. W 2007 Giuli założył „Serach Engine” – Grupę Teatralną i – Centrum Współczesnych Sztuk Performatywnych w Jaffie. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Thelmy Yelin Giuli kontynuował naukę w Nowym Jorku w Circle in the Squate oraz Neighborhood Playhouse. Od momentu powrotu do Izraela w 1997 pracował jako aktor w różnych teatrach, a także produkcjach telewizyjnych i filmowych. Jego pierwsza pełnowymiarowa sztuka „Sometimes Elephants Pass Here” zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Przedstawienia podczas Akko Fringe Theatre Festival w 2000 roku. W 2004 wyreżyserował swoją drugą sztukę „Birth Marks” w Tmuna Theatre w Tel Awiwie.


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close