Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Warsztaty tańca współczesnego

Fot. Kailai Chen

Wersja do druku

Udostępnij

Tancerzy ŚREDNIOZAAWANSOWANYCHzapraszamy do zapisywania się dogrupA i B.Zajęcia tych grup (11 lekcji, każda 90 min) będą odbywały sięw dniach 9-11 listopada2012(piątek – niedziela).Tancerzy POCZĄTKUJĄCYCHzapraszamy do zapisywania się dogrupy C.Zajęcia grupy Początkującej (6 lekcji , każda 90 min) będą odbywały sięw dniach10 – 11 listopada2012(sobota-niedziela).


Szczegóły


Tancerze Merce’a Cunninghama (Brandon Collwes,Emma Desjardins,John Hinrichs) poprowadzą zajęcia według metody mistrza.Technika Cunningham™ to rygorystyczny trening dla tancerzy opracowany przez Merce Cunninghama dla członków jego zespołu, kładący nacisk na rytmiczną precyzję, czystość formy, koordynację pracy torsu i nóg, rozwój wirtuozerii. Uczestnicy skupią się na ćwiczeniach na kręgosłup w staniu, artykulacji nóg, przenoszeniu ciężaru ciała we frazach ruchowych, obrotach i skokach. Część master class poświęcona będzie fragmentom pochodzącym z repertuaru Cunninghama będzie zawierała różne frazy ze spektakli Merce Cunninghama, które zostaną pokazane podczas spektaklu Lublin Event przez byłych tancerzy Merce Cunningham Dance Company.Doświadczenie w pracy Techniką Cunningham™ nie jest wymagane, jednakże wcześniejsze doświadczenie w treningu tanecznym oraz ogólna wytrzymałość są niezbędne.


Zajęcia Antona Ovchinnikovarozpoczynają się od ćwiczeń, które pozwolą na zrozumienie związku pomiędzy oddechem a ruchem. Początkowe ćwiczenia mają na celu rozgrzanie głównych stawów i mięśni w synchronizacji z oddechem. Stopniowo podnosząc poziom trudności ćwiczeń, uczestnicy wraz z prowadzącym będą się starali wykazać, że oddech może kontrolować ruch, sprawiając, by był lekki i zwiewny lub ostry i pełen energii. Ćwiczenia na podłodze pozwolą lepiej odczuć wagę ciała jako całości, oraz jego poszczególnych części. Proste, lecz ważne dla zrozumienia techniki ćwiczeń skierują szczególną uwagę na budowanie naturalnych więzi w ciele tkwiących w strukturze gości i kręgosłupa. Następnie ruch w kontakcie z podłogą zostanie utrudniony. W pionie zaś ważne będzie utrzymanie środka ciężkości oraz znajdowanie równowagi pomiędzy napięciem a rozluźnieniem dla poszczególnych punktów ciała. Istotną częścią zajęć będzie końcowe połączenie, w którym zadania skoncentrowane będą na podstawowej zasadzie punktów prowadzących, oraz świadomości środków ruchu, która pozwala poruszać się szybko i w sposób nieprzewidywalny dla widza.


Warsztat Marie Papon nastawiony jest na wydobycie ruchu najbliższego wyobraźni i dotarcie do nieograniczonej przestrzeni, poczynając od prostych anatomicznych konceptów. Poprzez ćwiczenia oparte na ciele, oddechu, świadomości oraz gry w przestrzeni podczas warsztatów uczestnicy będą badać rytmiczne i przestrzenne obszary gestów.


Pierwsza część warsztatów Sary Wilhelmssonbędzie składać się ze współczesnych technik, które obejmują elementy techniki Klein’a, relaksacji i jogi, w trakcie której odkryjemy różne możliwości pracy naszego ciała: mięśni i / lub szkieletu, oraz sprawdzimy jakie efekty mają na nasze ciało i nasz ruch. Zajęcia będą zaczynać się od dość spokojnej rozgrzewki na podłodze i rozwijać w bardziej wybuchowy i energetyczny sposób poruszając całą przestrzeń.Drugim etapem warsztatów będzie wprowadzenie uczestników do repertuaru Yasmeen Godder, i danie im możliwości poznania zarówno fizycznych jak i emocjonalnych stanów, które są podstawą w pracy Godder. Niniejszym uczestnicy mogą poczuć smak tego świata, który tworzony jest przez Yasmeen we współpracy z jej tancerzami. Zajęcia poprowadzone zostaną również w zabawny sposób, po to aby poprowadzić uczestników przez różne zadania w improwizacji i kompozycji.KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close