Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Wejna (Francja) „Tymczasowo”

Zdjęcie: Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Wejna (Francja) „Tymczasowo”

Fot. Anna Finke

Wersja do druku

Udostępnij

W swojej najnowszej pracy choreografka Sylvie Pabiot kontynuuje eksplorację relacji międzyludzkich we współczesnym społeczeństwie. W dzisiejszych czasach, w których globalizacja i podziały społeczne są kwestiami rzeczywistego świata, jakie więzi nadal trzymają nas razem? Tymczasowo jest nietypowym dziełem na granicy tańca, teatru i sztuki, gdzie myśl choreograficzna jest obecna w ciele; z teatru zaczerpnięto pewien realizm akcji oraz umiarkowanie w ruchu, a ze sztuk pięknych i kwestii estetycznych – poruszanie się pomiędzy figuratywnością a abstrakcyjnością.


Spektakl swoją gamą tymczasowości, stworzonych z przerw i ciągłości wywiera wielkie wrażenie. Z porozbijanego nieporządku wyłania się harmoniczna jedność, organiczna całość, powstała zarówno z czułości, jak i przemocy, samotności i tłumu, zwyczajności i obcości. To podróż, rzeczywista i oniryczna jednocześnie. To opowieść faktów bez wróżek, a ze zwykłymi ludźmi, którzy poszukują miejsca, w którym mogą zamieszkać…TYMCZASOWO.


Wejna Dance Company została założona przez choreograf Sylvie Pabiot w 2004. Od tego czasu stworzyła 9 spektakli. Jej prace cieszą się uznaniem na skalę krajową i międzynarodową, a spektakle były wystawiane ponad sto razy w teatrach, ale także we wszelkiego rodzaju innych miejscach: w muzeach i więzieniach czy na ulicach – grupa mocno wierzy, że sztuka jest dla wszystkich, nawet sztuka współczesna. Dla niej: sztuka jest siłą masowego tworzenia.

choreografia: Sylvie Pabiot
tancerze: Marie Papon, Angèle Talou, Jean David, Alexandre Da Silva
muzyka: Romain Serre
światła: Christian Toullec
kostiumy: Julie Maison
czas trwania: 60 min


Po spektaklu, o godzinie 22, odbędzie się spotkanie z Sylvie Pabiot, które poprowadzi Anna Królica.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close