Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na warsztaty Ciało-Ruch-Przepływ, które odbędą się w ramach XVII Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Warsztaty poprowadzą członkowie teatru improwizacji ruchowej i symboliki ciała My Persony.
O warsztatach:
Tam, gdzie zaczynam się ja, a kończysz Ty… Spotykamy się, jesteśmy, tańczymy…
Głównym celem warsztatu jest oczyszczenie z toksycznych relacji, uzdrowienie ich. Tych, które na co dzień przeszkadzają nam w pełnej realizacji twórczego potencjału. W relacji z partnerem budujemy przepływ, stan jedności, w którym ja jestem innym ty, a ty jesteś moim odbiciem, jesteśmy dla siebie ważni i wyjątkowi. Będąc w kontakcie, uczymy się budować pozytywne relacje oparte na szacunku i zaufaniu.
Improwizacja kontaktowa to rodzaj tańca postmodernistycznego, którego głównym założeniem jest kontakt – przepływ między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Z każdym partnerem tańczy się inaczej, każdy ma inne flow. W kontakcie uczymy się siebie i partnera. Poznajemy nasze możliwości i ograniczenia – granice.
Warsztaty poprawią Twoje relacje z otoczeniem, dodadzą pewności siebie i podniosą samoocenę. Ponadto polepszysz sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się. Dzięki improwizacji kontaktowej łatwiej Ci będzie osiągnąć to, o czym marzysz.
Prowadzenie: Joanna Dominika Belzyt, Piotr Dziwura, Julia Kral
Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Zapisy: kontestacje.impro@gmail.com
My Persony – teatr improwizacji ruchowej i symboliki ciała. W swoich poszukiwaniach twórczych zespół bazuje głównie na improwizacji taneczno-ruchowej-wokalnej i symbolice ciała. Wykorzystuje i łączy takie sztuki performatywne jak: ruch-taniec, teatr, śpiew, muzykę, plastykę, fotografię.
***
Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” to cykliczna impreza organizowana przez studentów zrzeszonych przy Akademickim Centrum Kultury UMCS. Gromadzi ona nie tylko teatralne środowisko studenckie, ale także mieszkańców Lublina. Myślą przewodnią festiwalu jest szeroko rozumiana kontestacja rzeczywistości; nawiązuje on do tradycji ruchu teatralnego w „Chatce Żaka” z przełomu lat 70./80. oraz festiwalu „Studencka Wiosna Teatralna”.