Lublin/XVII „Kontestacje”: Warsztaty „Impro muzyczno-wokalne – Impronautics”; prowadzenie: Samuel Alty

Zdjęcie: Lublin/XVII „Kontestacje”: Warsztaty „Impro muzyczno-wokalne – Impronautics”; prowadzenie: Samuel Alty

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na warsztaty Impro muzyczno-wokalne – Impronautics, które odbędą się w ramach XVII Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Warsztaty poprowadzi Samuel Alty (Nowa Zelandia/Wrocław).

O warsztatach: 

Impronautics to studium, a także praktyka pogłębiania i rozwijania wrażliwości oraz świadomości indywidualnej i zespołowej. Poszerza zakres ekspresji i pomaga w budowaniu pewności siebie – tak, aby zawsze móc tworzyć i występować w każdych okolicznościach.

Impronautics jest formą improwizacji muzyczno-wokalnej pozwalającą na pozostawanie w stanie obecności, który zawsze obfituje w możliwości kreatywnej ekspresji. Daje nam możliwość połączenia się z ogromnym źródłem twórczej inspiracji, która jest w nas wszystkich, podążania za tym, co następuje.

Buduje zaufanie do mówienia i poruszania się przed publicznością.

Rozwija umiejętności fizyczne i głosowe.

Odkrywa muzykalność.

Rozszerza indywidualny zakres twórczości.

Zwiększa czułość reagowanie na impulsy.

Uczy i ćwiczy kluczowe umiejętności improwizowania, które można zastosować w wielu sytuacjach i kontekstach; np.: teatr, taniec, muzyka, publiczne mówienie, ale też życie codzienne…

Zapewnia czas na ćwiczenie obecności i na „leave-the-world-at-the-door”.

Dobra zabawa.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: kontestacje.impro@gmail.com

Samuel Alty (Nowa Zelandia/Wrocław) – muzyk, wokalista, performer i aktor, nauczyciel i animator. Tańczył między innymi w Royal Opera House, koncertował z Giffords Circus. Występował z zespołem Pieśń Kozła.

http://samuelalty.com/workshops/

***

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” to cykliczna impreza organizowana przez studentów zrzeszonych przy Akademickim Centrum Kultury UMCS. Gromadzi ona nie tylko teatralne środowisko studenckie, ale także mieszkańców Lublina. Myślą przewodnią festiwalu jest szeroko rozumiana kontestacja rzeczywistości; nawiązuje on do tradycji ruchu teatralnego w „Chatce Żaka” z przełomu lat 70./80. oraz festiwalu „Studencka Wiosna Teatralna”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Lublin: ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, sala taneczna 08

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close