Lublin/XVII „Kontestacje”: Warsztaty „Impro taneczne”; prowadzenie: Alicja Miszczor

Zdjęcie: Lublin/XVII „Kontestacje”: Warsztaty „Impro taneczne”; prowadzenie: Alicja Miszczor

fot. Tomasz Ćwiertnia, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na warsztaty Impro taneczne, które odbędą się w ramach XVII Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Warsztaty poprowadzi Alicja Miszczor.

O warsztatach: 

Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze sobą, z grupą, z bieżącą chwilą w ruchu.

Zapraszamy do eksplorowania działania/ruchu/tańca, który powstaje tu i teraz i wynika z: wewnętrznego impulsu; wyobraźni; oddechu; odczuwania siebie/ciała/przestrzeni zarówno fizycznie, jak i mentalnie, z koncepcji, z wyobraźni, z potrzeby.

Zapraszamy do wejścia na poziom odwagi i wzięcia udziału w swoistym laboratorium ruchu oraz odczucia komfortu płynącego z poznawania nowych światów. Ale oprócz wyzwania czeka nas też ukojenie systemu nerwowego, o czym przekonacie się na własnej skórze.

 

Zagadnienia poruszane podczas warsztatów:

1. Świadomość ciała (w tym oddech, połączenia w ciele i zmysły)

2. Kształt ruchu i jakości ruchowe

3. Ciało emocjonalne i ciało fizyczne w improwizacji ruchowej

4. Gest i symbolika ciała

5. Zjawisko kontrastu, jako dwóch (lub więcej) zawsze uzupełniających się jakości)

Wybór tematów podczas warsztatów będzie odpowiadał potrzebom grupy. Poziom warsztatów jest otwarty, więc spotkanie będzie skonstruowane tak, aby zarówno osoby z doświadczeniem , jak i te początkujące znalazły coś dla siebie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: kontestacje.impro@gmail.com

Alicja Miszczor – ur. w 1982 roku aktorka ruchu, instruktorka techniki tańca współczesnego, a także improwizacji w tańcu i teatru tańca. Twórczyni metody InterArt Dance, gdzie łączy różne dziedziny sztuki. Stypendystka rocznej Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Dyplomowana instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ dr Detlef Kappert; kurs choreoterapii). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku tancerka w EST u Iwony Olszowskiej. Od roku 2013 do 2015 współpracowała z teatrem Barakah w Krakowie (OBSZAR TAŃCA), gdzie tańczyła w wielu spektaklach oraz tworzyła własne. Współtwórczyni video tańca. Współpracuje z fundacją Kreissau, prowadząc grupy inkluzywne.

https://vimeo.com/75690716

https://vimeo.com/174398916

***

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” to cykliczna impreza organizowana przez studentów zrzeszonych przy Akademickim Centrum Kultury UMCS. Gromadzi ona nie tylko teatralne środowisko studenckie, ale także mieszkańców Lublina. Myślą przewodnią festiwalu jest szeroko rozumiana kontestacja rzeczywistości; nawiązuje on do tradycji ruchu teatralnego w „Chatce Żaka” z przełomu lat 70./80. oraz festiwalu „Studencka Wiosna Teatralna”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:15

Lublin: ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, mała sala widowiskowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close