Lublin/XVII „Kontestacje”: Warsztaty „Impro teatralne”; prowadzenie: Cinema Disco

Zdjęcie: Lublin/XVII „Kontestacje”: Warsztaty „Impro teatralne”; prowadzenie: Cinema Disco

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na warsztaty Impro teatralne, które odbędą się w ramach XVII Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Warsztaty poprowadzi trio komediowo-muzyczne Cinema Disco.

O warsztacie: 

Dlaczego impro jest najpiękniejszą ze sztuk scenicznych?

Bo polega na zgadzaniu się ze sobą. Z osobą, z którą gram scenę – i z sobą samym/ą: bo muszę akceptować własne pomysły, ufać sobie i przestać się oceniać, żeby działa się magia impro. A jest to łatwiejsze niż myślimy!

 

Podczas warsztatu wejdziemy w świat zgody i zabawy. Poznamy ćwiczenia, które przełamią nasze opory przed występowaniem i wprowadzą nas w stan spontanicznego tworzenia i reagowania. Zobaczymy, jakie cuda sprawia słynna zasada impro „Tak… i” – czyli akceptowanie i dokładanie od siebie. Zbudujemy więzi w grupie, pogramy  wieloosobowe gry i dwuosobowe scenki – i to bez żadnego scenariusza!

 

Jak napisała twórczyni impro, Amerykanka Viola Spolin, improwizować może KAŻDY. To nie wymaga żadnego specjalnego talentu! Dlatego zapraszamy wszystkich: osoby, które chcą poprawić pewność siebie w wystąpieniach publicznych, osoby występujące na co dzień, które chcą poznać nowe techniki i ćwiczenia, ale też osoby, które po prostu chcą znowu poczuć się dziećmi, pobawić, otworzyć się na coś nowego. Spędźmy razem miły impro-weekend!

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: kontestacje.impro@gmail.com

Cinema Disco – Maciej Kaczyński, Grzegorz Uzdański i (gościnnie) Norbert Bajan – doświadczeni komicy i muzycy na co dzień związani z warszawskim Resortem Komedii. Improwizacji uczyli się w Chicago (teatry Annoyance i iO) oraz w Szkole Impro. Grzesiek śpiewa w zespole Ryby, Maciek w zespole Extra. Wspólnie występują też w grupie The Musicals.Grają musicale improwizowane – czyli improwizowane spektakle komediowe z muzyką i piosenkami tworzonymi na żywo; każdy inny i niepowtarzalny. W całej Polsce prowadzą warsztaty z piosenek improwizowanych.

***

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” to cykliczna impreza organizowana przez studentów zrzeszonych przy Akademickim Centrum Kultury UMCS. Gromadzi ona nie tylko teatralne środowisko studenckie, ale także mieszkańców Lublina. Myślą przewodnią festiwalu jest szeroko rozumiana kontestacja rzeczywistości; nawiązuje on do tradycji ruchu teatralnego w „Chatce Żaka” z przełomu lat 70./80. oraz festiwalu „Studencka Wiosna Teatralna”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Lublin: ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, sala taneczna 08

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close