Lublin/XVII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Aleksandra Borys „Unisono – re//mix Anna Halprin”

Zdjęcie: Lublin/XVII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Aleksandra Borys „Unisono – re//mix Anna Halprin”

Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Unisono – re//mix Anna Halprin – powstało w ramach programu re//mix 2013 komuna//warszawa. Praca nad projektem podzielona była na dwa główne etapy: proces twórczy oraz performance. Do pracy w procesie twórczym Aleksandra Borys zaprosiła Marie Zimpel (tancerkę) oraz Justyne Calińską (operatorkę). W efekcie współpracy artystek powstały dwa bliźniacze, autonomiczne produkty: performance taneczny oraz eksperymentalny film krótkometrażowy. Oba te twory istnieją pod tym samym tytułem – Unisono – re//mix Anna Halprin – głównie dla podkreślenia faktu, że pochodzą z jednego procesu, idei, nurtu poszukiwań.

Jednym z punktów wyjściowych projektu, dzięki któremu pomysł wpisywał się w ramy programu re//mix, była praca z metodologią Anny Halprin oraz myśl artystki “ciało/tancerz jako jeden z elementów krajobrazu/sceny”. W spektaklu tanecznym Unisono – re//mix Anna Halprin biorą udział Aleksandra Borys i Maria Zimpel. Praca jest efektem ruchowych poszukiwań oraz propozycji na re//mix metodologii pracy Halprin.

Koncept: Aleksandra Borys

Kreacja i realizacja: Aleksandra Borys, Maria Zimpel, Justyna Calińska

Kostiumy: Małgosia Bochenek / BOHO

Produkcja: komuna//warszawa, Aleksandra Borys

Partnerzy: Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Adama Mickiewicza

przy wsparciu: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Sponsorzy: Grupa Open S.A. Diadora Polska, No gravity SPA, Nowhere Man Beata Calińska

Specjalne podziekowania dla: Agata Barełkowska, Michał Bieliński, Jacek Chmaj, Joanna Klass, Joanna Leśnierowska, Weronika Pelczyńska.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Lublin: Sala Czarna, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close