Lublin/XVII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Klaus Obermaier & Ars Electronica Futurelab „Apparition”

Zdjęcie: Lublin/XVII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Klaus Obermaier & Ars Electronica Futurelab „Apparition”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Wysokiej klasy technologie interaktywne uwalniają wykonawcę od ograniczeń z góry określonej choreografii, a także tworzą treści wizualne w czasie rzeczywistym. Celem było stworzenie interaktywnego systemu, który jest czymś więcej niż po prostu przedłużeniem wykonawcy – jest potencjalnym partnerem wykonania. Procesy obliczeniowe, które formują i symulują fizykę świata rzeczywistego, tworzą przestrzeń kinetyczną, w której piękno i dynamika ludzkiego ciała oraz jakość jego ruchu są rozszerzone i przeniesione do świata wirtualnego. Te dwa główne obszary badań – interaktywny cyfrowy system jako partner wykonawcy oraz stworzenie immersyjnej przestrzeni kinetycznej – tworzą ramy artystyczne ZJAWISKA. Interaktywny spektakl tańca i mediów opracowany i wyreżyserowany przez Klausa Obermaiera, we współpracy z Ars Electronica Futurelab, z udziałem Desirée Kongerød i Roba Tanniona.

Kiedy obraz wirtualny i rzeczywisty dzielą tę samą fizykę?
W jakim przypadku wszystko, co się porusza na scenie, jest zarówno interaktywne, jak i niezależne?
Czy każda forma, ruchoma lub stała, może być przeniesiona na płaszczyznę projekcji kinetycznej?

Stawiając te pytania jako punkt wyjścia, ZJAWISKO wynosi spektakl interaktywny na nowy poziom, tworząc unikalne widowisko sceniczne, które łączy w sobie wykonanie na żywo, dźwięk, projekcje oraz interaktywny system, na który składa się tworzenie obrazu w czasie rzeczywistym, jak i obraz komputerowy.

 Koncept, dyrekcja artystyczna, muzyka i wizualizacje: Klaus Obermaier

Choreografia, wykonanie : Robert Tannion, Desirée Kongerød

Projekt interaktywny i opracowanie technologiczne: Ars Electronica Futurelab: Peter Brandl, Jing He, Christopher Lindinger,  Hirokazu Kato – Uniwersytet Osakijski

Wsparcie dramaturgiczne: Scott deLahunta

Powstałe na zlecenie: Ars Electronica Festival, Linz/Austria, South Bank Centre London, Wielka Brytania, Singapore Arts Festival, Wsparcie udzielone przez Komisję Europejską – program Kultura 2000

Technologia projekcji ciała opracowana przez: buero+staubach Berlin wraz z André Bernhardtem

czas trwania: 60 min

Więcej

8 listopada o 21.30 odbędzie się w Szklarni CK spotkanie z twórcami – Klausem Obermaierem i Marco Cantalupo, które poprowadzi Anna Królica.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Lublin: Sala widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close